Huawei: pod koniec zeszłego roku prześcignęliśmy Apple | Tabletowo.pl

Huawei: pod koniec zeszłego roku prześcignęliśmy Apple

Dołącz do dyskusji 0

Huawei twierdzi, że przebił Apple pod koniec 2016 roku pod względem liczby sprzedanych smartfonów. A dokładnie: Chińczycy chwalą się, że wyprzedzili Apple i stali się drugim producentem inteligentnych telefonów na świecie, utrzymując ten status przez… jeden miesiąc.

Allen Wang, dyrektor produktowy Huawei w Indiach powiedział, że „Huawei przewyższyło Apple w globalnym wolumenie w grudniu”. Huawei osiągnęło wtedy 13,2 procent globalnej sprzedaży w porównaniu do Apple, które wypracowało „tylko” 12 procent. Producent chciał mieć absolutną pewność co do wspomnianych danych, co tłumaczy to, dlaczego z chwaleniem się wynikami czekał do połowy tego roku

Prezez Huawei, Richard Yu, zapowiadał w listopadzie zeszłego roku, że firma zamierza prześcignąć Apple w sprzedaży smartfonów do 2018 roku.

Mimo tego, że Huawei stroszy piórka, twierdząc, że dane były wielokrotnie sprawdzane, nie oznacza to od razu, że są w 100% dokładne. Globalna sprzedaż smartfonów jest dość skomplikowana do dokładnego określenia, a wersja Huawei może różnić się od tej, którą mogłoby dostarczyć Apple. Firmy badające rynek, takie jak Strategy Analytics czy IDC opracowują kwartalne zestawienia, a nie miesięczne, więc trudno szukać nawet opinii jakiegoś niezależnego, konkretnego arbitra.

Jakby nie patrzeć, Huawei rzeczywiście w ostatnim kwartale 2016 roku zaliczyło spory wzrost. Firma twierdzi, że w całym 2016 roku dostarczyła klientom 139 milionów smartfonów. I nawet jeśli w grudniu nie prześcignęła Apple, to jest na dobrej drodze, żeby to zrobić.

źródło: AndroidAuthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona