Huawei kpi z Apple po raz drugi. Tym razem producent wziął na celownik FaceID | Tabletowo.pl

Huawei kpi z Apple po raz drugi. Tym razem producent wziął na celownik FaceID

Dołącz do dyskusji 0

Huawei to producent, który już od dłuższego czasu pracuje na swoją pozycję na rynku. Trzeba przyznać, że robi to całkiem nieźle, w końcu słupki cały czas idą w górę, smartfony są dosyć lubiane przez konsumentów (mimo zdarzających się wpadek), a i sama marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Razem ze wzrostem samej firmy, rośnie również marketingowa odwaga i dlatego od jakiegoś czasu Huawei pozwala sobie na sporo żartów i przytyków. Dzisiaj na celowniku było Apple, zresztą nie po raz pierwszy.

Jeśli śledzicie na bieżąco rynek mobilny, to zapewne już wiecie, że Huawei przegonił Apple i stał się tym samym drugą największą na świecie firmą produkującą smartfony. Być może logika jest dosyć pokrętna, ale trzeba przyznać, że to brzmi jak wystarczający powód do tego, aby móc od czasu do czasu lekko pstryknąć w nos giganta z Cupertino, prawda? Jeden żart pojawił się już w dniu premiery nowych iPhone’ów, o czym zresztą wspominał Karol w swoim krótkim podsumowaniu żartów i memów dotyczących jabłkowej konferencji.

Warto zaznaczyć, że niemal dokładnie ten sam materiał – z tym, że opatrzony anglojęzycznymi napisami, pojawił się również na międzynarodowym koncie Huawei na Twitterze, a także na Facebooku. Z tego powodu śmiem zaryzykować, że opisywany poniżej żart, który pojawił się na singapurskim profilu, zawita również na polskim odpowiedniku. Trudno mi to określić dokładniej, ponieważ wszystkie strony są niejako połączone – próba wejścia na profil @HuaweiMobileSG (na którym pojawił się film), przekierowuje mnie na rodzimy @HuaweiMobilePL. No, ale przejdźmy wreszcie do rzeczy.

Let's face it, facial recognition isn't for everyone.Unlock the future with #TheRealAIPhone. 16.10.2017

Opublikowany przez Huawei Mobile na 15 września 2017

Myślę, że nie muszę nikomu tłumaczyć gagu – na wideo mamy wizualizację, która ma sugerować nieskuteczność FaceID w niektórych przypadkach, a następnie pojawia się hasło #TheRealAIPhone, 16.10.2017. Ta druga data nie pozostawia wątpliwości o czym mówimy – to dzień, w którym ma zostać zaprezentowany Huawei Mate 10.

Abstrahując jednak od treści samego hasłom reklamowego, warto przyjrzeć się grze słownej. Spróbujcie wypowiedzieć sobie na głos AI Phone (co w wolnym tłumaczeniu oznacza: telefon wyposażony w sztuczną inteligencję). Przyznacie chyba, że od drugiej sylaby, jest już sam iPhone, prawda ;)?

Polecamy również:

Potwierdzone: będą trzy wersje Huawei Mate 10

źródło: Mashable
grafika: kadr z filmu Huawei Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona