Huawei Honor 4X będzie świetnym konkurentem produktów Xiaomi? 16

Huawei Honor 4X będzie świetnym konkurentem produktów Xiaomi?

Chińskich firm są setki, ale niestety większości z nich nigdy nie ujrzymy na naszym rynku. Zupełnie inaczej jest chociażby z Huawei, który w Państwie Środka jest bardzo dobrze widoczny, ale nie ogranicza się tylko do lokalnego rynku. Nadal większość ich produktów nie jest u nas dostępnych, ale cały czas się to zmienia i niedługo urządzenia takie jak Honor 6 Extreme Edition, Honor 3C Play czy Honor 4 Play mogą stać na półkach zaraz obok Samsunga czy Sony. Teraz do sieci trafiły informacje o kolejnym ciekawym phablecie tego producenta, Honor 4X.

Huawei Honor 4X pojawił się w TENAA, która odpowiada za certyfikaty dla urządzeń mobilnych w Chinach. Dzięki temu wiemy, że będzie on wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, 2 GB pamięci RAM oraz 64-bitowy procesor wyposażony w 4 rdzenie Qualcomma, a dokładniej Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz. Poza tym znajdziemy w nim również 13-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu oraz Androida 4.4.4 KitKat. Ma oferować także wsparcie dla łączności 4G LTE (FDD) oraz WCDMA, czyli będzie działać w Europie.

Oczywiście zawsze w takich przypadkach to cena jest najważniejsza. Tutaj ma ona wynieść około 130 dolarów, dzięki czemu byłby to niezły konkurent dla produktów Xiaomi oraz Lenovo, jeśli zdecydują się oni założyć nową firmę skupiającą się na tanich urządzeniach.