Aż trudno uwierzyć: Honor aktualizuje smartfon z… 2014 roku!

Honor 4X został oficjalnie zaanonsowany w październiku 2014 roku, czyli ponad pięć lat temu. W przypadku smartfonów z Androidem, szczególnie tych tańszych, tak długi staż na rynku oznacza praktycznie zerowe wsparcie po takim czasie. Tymczasem producent zupełnie nieoczekiwanie udostępnił aktualizację oprogramowania dla tego modelu.

Reklama

Pamiętacie jeszcze Honora 4X? Ja szczerze przyznam, że ledwo już kojarzę, chociaż pamiętam, że smartfon był dostępny na polskim rynku i oferował (wtedy) ponadprzeciętną specyfikację w bardzo atrakcyjnej cenie. Mimo wszystko nie zapisał się tak mocno w historii, jak Huawei P8 Lite, który tylko w Polsce sprzedał się w – uwaga – 1,5 mln egzemplarzy! Osoby, które go jednak kupiły, z pewnością były z niego zadowolone.

Reklama

Honor 4X nie jest już dostępny w sprzedaży i trudno powiedzieć, ile osób go używa, ale ktoś to robi – w przeciwnym razie nie dowiedzielibyśmy się, że producent udostępnił temu modelowi aktualizację oprogramowania. Jest to dużą niespodzianką, ponieważ ma on już ponad pięć lat na karku, a smartfony z Androidem z takim stażem na rynku nie są już wspierane. Update waży niewiele – zaledwie 57,74 MB i jest rozsyłany do urządzeń z chińskiej dystrybucji (u nas nie była sprzedawana konfiguracja 1 GB/8 GB). Jak nietrudno się domyślić, nie przynosi on ze sobą nowej wersji systemu (wciąż jest to Android 4.4.2 KitKat), ani nawet poprawek zabezpieczeń Androida – z changelogu wynika, że ma za zadanie zoptymalizować działanie sprzętu.

Bardzo rzadko zdarza się, aby tak stary smartfon dostał aktualizację oprogramowania. Jego (zapewne nieliczni) użytkownicy mogą być więc zaskoczeni. Nie wiadomo, dlaczego producent udostępnił te poprawki Honorowi 4X, ale czasami zdarzają się takie sytuacje – Samsung też niejednokrotnie zrobił niespodziankę właścicielom starszych modeli z serii Galaxy Note, mimo że wydawało się, że już dawno wypadły one z listy aktualizowanych urządzeń.

Z sentymentu możecie zajrzeć do recenzji Honora 4X:

Recenzja Honor 4X – bardzo dobry stosunek cena/jakość

Źródło: Weibo via GizmoChina; GSMArena