Huawei HiSilicon K3V3 w drugiej połowie 2013 roku - Tabletowo.pl

Huawei HiSilicon K3V3 w drugiej połowie 2013 roku

Huawei od dłuższego czasu nie korzysta z procesorów najbardziej popularnych dostawców, jak NVIDIA, Qualcomm czy Texas Instruments. W ostatnich urządzeniach firmy, również tych zeszłorocznych, znajdziemy bowiem autorską jednostkę centralną: czterordzeniowy K3V2. Dziś dowiedzieliśmy się, że w drugiej połowie 2013 roku poznamy jego następcę: Huawei HiSilicon K3V3.

Wiele wskazuje na to, że HiSilicon K3V3 również będzie czterordzeniowym procesorem, jednak jeszcze bardziej wydajnym i z mniejszym zapotrzebowaniem na energię, bowiem będzie oparty o Cortex A15, a nie Cortex A9 (podobnie zresztą jak najnowszy układ NVIDII – Tegra 4, który znalazł już zastosowanie w pierwszych urządzeniach, np. tablecie Vizio i konsoli Shield).

Richard Yu, od którego pochodzą powyższe informacje, nie zdradził więcej szczegółów dotyczących zarówno samego nadchodzącego procesora, jak i przyszłych urządzeń pracujących dzięki niemu. Możemy się jednak spodziewać, że w okolicach IFA 2013 w Berlinie powinniśmy poznać nowe smartfony i tablety z HiSilicon K3V3. Najprawdopodobniej chip ten trafi do następców zaprezentowanych w ostatnich dniach Ascend 2 i Ascend Mate, ale to melodia przyszłości.

A tak swoją drogą… Wciąż czekamy na polską premierę Huawei MediaPad 10 FHD.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona