Huawei Glory 4X będzie 64-bitowym phabletem za 130 dolarów

Huawei niedawno zaprezentował nowy 64-bitowy procesor przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki cenowej, Kirin 620. Chińczycy nie zamierzają próżnować i ten rok chcą zakończyć z przytupem, dlatego już 16 grudnia ma się pojawić ciekawe urządzenie wyposażone w ten układ, Glory 4X, którego rynkowa premiera będzie miała miejsce zapewne właśnie na początku 2015 roku.

Huawei Glory 4X (Honor 4X, bo taką nazwę będzie mieć, gdy pojawi się na naszym rynku) to, według przecieków, 5,5-calowy phablet, który będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 720p. Znajdziemy w nim także wspomnianego wcześniej Kirina 620 (64-bitowa architektura i 8 rdzeni) wspieranego przez 1 lub 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Ma on również zostać wyposażony w 13-megapikselowy aparat główny (5 Mpix na przednim panelu), baterię o pojemności 3000 mAh oraz Androida 4.4 KitKat. Oprócz niego możemy się także spodziewać Glory (Honor) 6 Plus, który może być większą wersją Honora 6.

Jeśli chodzi o ceny, Glory 4X będzie kosztować 130 dolarów za wersję z 1 GB RAM lub 162 dolary za wariant z 2 GB RAM. Wygląda na bardzo interesująco i możemy mieć nadzieję, że trafi również na nasz rynek. Jest to prawdopodobne, ponieważ Chińczycy zapewne będą chcieli rozbudować portfolio marki Honor w Europie i zaprezentują go u nas właśnie jako Honor 4X.