Huawei pokazuje nowy procesor dla średniej półki, Kirin 620

Huawei pokazuje nowy procesor dla średniej półki, Kirin 620

Huawei pokazuje nie tylko coraz ciekawsze urządzenia, jak chociażby Honor 6, który zadebiutował już w naszym kraju, ale stawia także na swoje procesory. Jednym z nich jest Kirin 920, który jest bardzo wydajny. Teraz Chińczycy pokazali nowy układ przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki, który jednak i tak jest interesujący.

Kirin 620, bo tak nazywa się ten procesor, posiada 8 rdzeni Cortex-A53 wykonanych w procesie technologicznym 28 nm o taktowaniu 1,2 GHz. Należy dodać, że jest to układ 64-bitowy, a grafika, którą na nim znajdziemy to Mali450 MP4. Wspiera pamięć RAM LPDDR3, łączność 3G oraz 4G (zarówno TD-LTE jak FDD-LTE, do 150 Mbps) i 13-megapikselowe aparaty mogące nagrywać i odtwarzać filmy w jakości FullHD.

Będzie to zapewne konkurent dla Snapdragona 410 i niedługo powinien zacząć się pojawiać w produktach Huawei ze średniej półki. Najciekawsze jednak, moim zdaniem, jest to, że coraz więcej firm uniezależnia się od twórców procesorów, dzięki czemu ich smartfony powinny być tańsze.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona