Huawei chce w dwa lata pokonać Apple i zostać drugim producentem smartfonów na świecie

Richard Yu, prezes grupy biznesowej Huawei, powiedział, że firma planuje stać się drugim najważniejszym producentem smartfonów w ciągu najbliższych dwóch lat.

„Zamierzamy pokonać ich (Apple) krok po kroku, innowacją za innowacją. Stworzymy sobie więcej możliwości: dzięki sztucznej inteligencji, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.” – mówi Yu.

Huawei jest obecnie trzecim największym producentem smartfonów na świecie, za Apple i królującym w zestawieniach Samsungiem.

Według danych firmy badawczej IDC, Huawei sprzedało 33.6 mln smartfonów w trzecim kwartale 2016 roku, czym zapewniło sobie 9.3 proc. rynku. iPhone’y od Apple kupiło 45.5 mln ludzi, co dało tej firmie 12.5 proc. udziału w globalnej sprzedaży. Samsung jest niekwestionowanym liderem ze swoim 72.5 mln sprzedanych urządzeń i 20-procentowym udziałem w rynku.

W lutym Yu powiedział, że chciałby zaprowadzić firmę na pierwsze miejsce podium w ciągu pięciu lat.

Podczas gdy Samsung traci na wycofaniu Galaxy Note 7 z oferty, a niewielkie zmiany w iPhone’ach 7 i 7 Plus przyczyniają się do pięcioprocentowego spadku sprzedaży smartfonów Apple w porównaniu do Q3 2015, Huawei może sporo zyskać. Na pewno może pomóc w tym premiera nowego smartfonu producenta – Huawei Mate 9.

Jak myślicie, czy Richard Yu jest zbyt wielkim optymistą?

 

źródło: Android Authority