Trzeci kwartał z rzędu Apple sprzedało mniej iPhone’ów niż w analogicznym okresie rok wcześniej

Apple opublikowało wyniki finansowe za ostatni kwartał i… nie jest dobrze. To znaczy ogólnie – jak zawsze – firma jest na dużym plusie, ale ponownie odnotowano spadki sprzedaży iPhone’ów, iPadów i Maców.

W czwartym kwartale fiskalnym 2016 (a trzecim kalendarzowym) Apple dostarczyło do rąk klientów łącznie 45,513 miliona iPhone’ów, 9,267 miliona iPadów i 4,886 miliona Maców. W każdym przypadku jest to mniej niż udało się sprzedać w analogicznym okresie rok wcześniej – klienci kupili wtedy 48,046 miliona iPhone’ów, 9,883 miliona iPadów i 5,709 miliona Maców.

Apple wyniki finansowe za czwarty kwartał (fiskalny) 2016 roku

Apple wyniki finansowe za czwarty kwartał (fiskalny) 2016 roku

Z drugiej strony, w dwóch przypadkach jest to lepszy (choć tylko nieznacznie) wynik niż spodziewali się analitycy. Szacowali oni bowiem, że w tym okresie Apple dostarczy do rąk klientów 45,13 miliona iPhone’ów i 9,15 miliona iPadów, ale też 5,11 miliona Maców.

W czwartym kwartale fiskalnym 2016 koncern z Cupertino odnotował łącznie 46,9 miliarda dolarów przychodu (oczekiwano 45,5-47,5 miliarda dolarów) i dochód netto w wysokości 9,01 miliarda dolarów. W obu przypadkach jest to jednak mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Źródło: Apple przez The Verge, The Verge

Komentarze

  • Raul

    Pewnie przed świętami sobie odbiją iPhone7. Tak czy siak nie wygląda to dla Apple dobrze, Maki się nie sprzedają bo PCty się nie sprzedają, starsze iPady też jakoś dają radę. Po co wymieniac jak działa?

  • AS

    Oczywiście pierwszy kwartał po premierze będzie dla iPhone’a dobry, choć moim zdaniem nie musi być lepszy od premierowego kwartału iPhone’a 6s. Na to wskazują spadki w każdej kategorii. Naprawdę trudno jest decydować się na wydatek kilku tysięcy tylko po to, aby mieć wyższy numerek na obudowie i niewiele ponad to.

  • aastelix

    Główną przyczyną jest pewnie to, że pojawiają się coraz lepszej jakości i ładnie wyglądające telefony z Androidem. A z drugiej strony Apple już nie zaskakuje tak jak kiedyś (bo chyba, że brakiem złącza jack).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona