Huawei gratuluje sobie sukcesu – 10 milionów smartfonów P9 i P9 Plus sprzedanych od kwietnia | Tabletowo.pl

Huawei gratuluje sobie sukcesu – 10 milionów smartfonów P9 i P9 Plus sprzedanych od kwietnia

Dołącz do dyskusji 0

Huawei ogłosiło, że sprzedało ponad 10 milionów smartfonów P9 i P9 Plus. W ciągu całego roku, jak dotąd, producent sprzedał ponad 100 milionów swoich telefonów na całym świecie. Chińczycy mają się z czego cieszyć, a plany mają ambitne.

Spółka spodziewa się, że w sumie, na koniec roku, dobije do 12 milionów sprzedanych egzemplarzy modeli P9 i P9 Plus. Huawei Mate 8 również rozszedł się w pokaźnej liczbie 7 milionów sztuk.

W trzecim kwartale 2016 roku, Huawei udało się sprzedać ponad 33 miliony smartfonów, co stanowi spory, 23-procentowy wzrost względem analogicznego okresu sprzed roku. Ponad 44% urządzeń było telefonami ze średniej lub wysokiej półki. Firma podkreśla, że ten rok był czasem przełomu na rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Globalnie Huawei sprzedało sporo ponad 100 milionów smartfonów, ustalając rekord, do którego nie potrafił zbliżyć się żaden spośród 300 producentów telefonów z Chin. A są to dane z końcówki trzeciego kwartału tego roku. Firma wyznaczyła sobie cel na rok 2016 – 140 milionów sprzedanych urządzeń. W kuluarach mówi się, że został już osiągnięty, a rok przecież jeszcze się nie skończył.

Huawei nie zamierza się zatrzymywać. Dominując na rynku w Chinach, zamierza gonić swoich konkurentów, w tym Apple.

źródło: androidcentral.com, gizmochina.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona