HTC coś kombinuje. Firma przymierza się do wskrzeszenia modelu Wildfire

Żaby pamiętać smartfon HTC Wildfire, musielibyśmy interesować się mobilnymi technologiami naprawdę długo. Smartfon zaprezentowano ponad 9 lat temu. Wygląda jednak na to, że producent nie zapomniał o tym zabytku technologii i zamierza wprowadzić na rynek spadkobierców tego modelu.

Na początku tygodnia mogliśmy być świadkami premiery dwóch nowych smartfonów, zaprojektowanych przez Tajwańczyków – HTC U19e i Desire 19+. Zwłaszcza ten pierwszy wydaje się być interesującym tworem, choć jak to w wielu wypadkach bywa, to oczekiwania cenowe producenta zdecydują o zainteresowaniu tym telefonem.

Reklama

Co ciekawe, to nie koniec informacji o HTC w tym tygodniu. Jak zauważyła rosyjska strona internetowa Mobil Telefon, HTC otrzymało niedawno zezwolenie na wydanie łącznie 10 urządzeń wykorzystujących różne odmiany nazwy „Wildfire”. Wnioski wymieniały takie modele urządzeń jak Wildfire E, Wildfire E Plus, Wildfire E1, Wildfire E1 Plus, Wildfire E2, Wildfire E2 Plus, Wildfire E3, Wildfire E3 Plus, Wildfire R i Wildfire R Plus. To prawdziwa powódź nowych sprzętów. Czyżby HTC miało zrezygnować z linii Desire i rozpocząć nowy rozdział w historii firmy?

(fot. Mobil Telefon)

W gruncie rzeczy, sama nazwa „Wildfire” może być niektórym z nas znana. HTC wykorzystywało tę markę w 2010 i 2011 roku, kiedy to produkowało model Wildfire oraz jego następcę, Wildfire S. Gdyby sięgnąć pamięcią, to taki Wildfire miał 3,2-calowy wyświetlacz TFT, procesor Qualcomm MSM7225 (528 MHz), 384 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci wewnętrznej. Od razu przypomina to, jak duży postęp dokonał się w smartfonowej branży przez niemal dwie dekady.

HTC Wildfire S

Skoro postarano się o prawa dla aż 10 modeli, być może będą to konstrukcje budżetowe. Równie dobrze z nowonabytych praw HTC może nie skorzystać nigdy, jedynie zabezpieczając możliwość wykorzystania tych nazw przez inne firmy. Bliższe szczegóły będą nam pewnie znane w nadchodzących miesiącach. Byle tylko HTC nie było tak oszczędne w wydawaniu nowych smartfonów, jak ostatnio. W takim wypadku na ostatnich przedstawicieli linii Wildfire przyjdzie nam czekać kolejną dekadę ;)

 

źródło: Mobil Telefon przez Phone Arena
na zdjęciu głównym: HTC Desire HD