HTC wykluczone z rynku tabletów z Windows 8? - Tabletowo.pl

HTC wykluczone z rynku tabletów z Windows 8?

W obliczu ogromnego urodzaju tabletów z Windows 8 zaprezentowanych na targach Computex 2012, łatwo było przeoczyć nieobecność produktów jednego producenta, który w świecie mobilnego Windowsa był niegdyś panem i władcą. Chodzi oczywiście o HTC – firmę, która praktycznie wprowadziła na rynek Windows Mobile, potem zaś wyprodukowała jeden z pierwszych telefonów z Windows Phone 7.

HTC nie odniosło sukcesu na rynku tabletów. Ich Flyer czy wprowadzony na rynek amerykański Jetstream trafiły praktycznie tylko do fanów marki. Podobnie w branży telefonów modele HTC wyposażone w kafelki nikną w cieniu za bardziej popularnym modelami spod znaku zielonego robocika.

Zapewne w tym braku sprzedażowego sukcesu należy upatrywać przyczyn zaskakującej decyzji Microsoftu o nieudostępnieniu wczesnej wersji Windows 8 RT tajwańskiemu koncernowi. HTC zabiegało o prawa do wczesnego startu z tą platformą, by stanąć w szranki z kolegami m.in. z Asusa i Acera, takiej możliwości panowie z Redmond jednak im nie dali. Oczywiście na próżno by szukać oficjalnych komunikatów w tej sprawie – wszystkie źródła są raczej szeptane i więcej jest w tej sprawie pytań niż odpowiedzi. Niemniej jednak, co wydaje się bardzo prawdopodobne, dodatkowym powodem odmowy Microsoftu mogły być plany wprowadzenia interfejsu HTC zastępującego znane nam już kafelki Metro. Nie dziwi, że Microsoft na takie przeróbki godzić się nie zamierza.

Efekt jest taki, że HTC straciło możliwość ponownego szturmu na świat tabletów. Owszem, mogą wprawdzie czekać aż Windows 8 udostępniony zostanie wszystkim producentom, jednak dzisiejszy rynek nie lubi spóźnionych graczy i ewentualne tablety HTC wyposażone w kafelki mogą podzielić los modelu Flyer, pozostawiając Tajwańczykom niszę smartfonową, która staje się już dla konkurencyjnych producentów nieco za ciasna.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona