HTC U12 Life będzie takim trochę Pixelem dla ubogich, z wyglądu również mocno się z nimi kojarzy

Pixele można kochać lub nienawidzić. Nie można jednak odmówić im oryginalnego designu, szczególnie w przypadku tylnego panelu. Do tej pory był on unikalny, ale wkrótce podobny zobaczymy w nadchodzącym HTC U12 Life.

Muszę przyznać, że o ile na widok przodu każdego Pixela moje oczy krwawią, tak tył smartfonów podoba mi się już od pierwszej generacji. Z tego powodu nawet cieszę się, że HTC postanowiło się nim zainspirować, chociaż jednocześnie jestem ciekawy, co powie na to Google.

Reklama
HTC U12 Life (fot. Nieuwemobiel)

Premiera HTC U12 Life zbliża się nieuchronnie – niedawno mieliśmy okazję poznać pełną specyfikację tego modelu, a teraz jego wygląd. Nieznana pozostaje cena nadchodzącej nowości, lecz smartfon na pewno nie będzie tańszy niż 1599 złotych, ponieważ tyle właśnie kosztował na start bezpośredni poprzednik, HTC U11 Life.

Podobieństwo HTC U12 Life do Pixeli z pewnością może mu się tylko przysłużyć. Tym bardziej, że smartfon nie będzie odpychał swoją specyfikacją, bowiem wiemy już, że zaoferuje m.in. 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli), ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 509, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej (+microSD), podwójny aparat główny 16 Mpix + 5 Mpix na tyle, pojedynczą kamerkę 13 Mpix na przodzie, Dual SIM, moduły Bluetooth 5.0 i NFC oraz akumulator o pojemności 3600 mAh.

Spodziewamy się również, że HTC U12 Life pracował będzie pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo bez nakładki HTC i – podobnie jak HTC U11 Life – przynależał do programu Android One. Oby też dostawał aktualizacje tak samo szybko, jak Pixele od Google.

Źródło: Nieuwemobiel