HTC Quattro - przeciekła specyfikacja. Tablet z Beats Audio? - Tabletowo.pl

HTC Quattro – przeciekła specyfikacja. Tablet z Beats Audio?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl HTC Quattro - przeciekła specyfikacja. Tablet z Beats Audio? Nowości

Kilka dni temu świat obiegły spekulacje dotyczące nadchodzącego, czterordzeniowego tabletu spod znaku HTC. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, na kolejne ciekawe informacje na jego temat nie musieliśmy zbyt długo czekać. Redakcja PocketNow dotarła do pełnej listy parametrów technicznych tabletu, który zyskał kodową nazwę HTC Quattro.

Zgodnie z ostatnim przeciekiem i najnowszymi trendami panującymi na rynku tabletów, urządzenie ma pracować w oparciu o czterordzeniowy procesor Tegra 3. Patrząc na wcześniejsze poczynania High Tech Computer mamy tu zerwanie więzi z firmą Qualcomm i zmianę układu na najnowsze dziecko Nvidii. Ponadto oczywiście nie mogło zabraknąć standardowo już 1GB pamięci RAM i 16GB wbudowanej pamięci wraz ze slotem kart microSD, a także pełną synchronizacją z kontem Dropbox.

HTC Quattro zostanie wyposażony również w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280×768 pikseli, Bluetooth 4.0, WiFi, aparat o rozdzielczości 2 Mpix i kamerkę 1,3 Mpix. A systemem operacyjnym będzie najprawdopodobniej Android Ice Cream Sandwich.

Jedną z głównych zalet tego tabletu, poza oczywiście nowym procesorem, to wykorzystanie technologii Beats Audio, która została już zaprezentowana w kilku smartfonach HTC. Beats Audio kojarzona jest głównie z bardzo drogimi i dobrymi jakościowo słuchawkami Beats by dr. Dre, a ostatnio także z telefonami HTC. Już niebawem natomiast HTC Quattro ma być pierwszym tabletem, w którym będziemy mogli oczekiwać wysokiej jakości dźwięku i dobrych słuchawek w zestawie. Będzie to bardzo multimedialny tablet, bo warto wspomnieć jeszcze o usłudze HTC Watch, umożliwiającej użytkownikom dostęp do obszernej bazy filmów.

Debiutu HTC Quattro możemy się spodziewać na początku 2012 roku (według wcześniejszych informacji – na MWC w lutym) w dwóch wersjach: z modemem 3G i z samym WiFi.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona