HTC One M8 otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow jeszcze przed świętami 17
HTC One M8

HTC One M8 otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow jeszcze przed świętami

HTC zaraz po premierze Androida 6.0 Marshmallow zapowiedziało, że do końca roku przynajmniej dwa modele z jego portfolio otrzymają stosowną aktualizację. Oczywiście chodziło o One M8 oraz One M9. Właśnie pojawiła się wskazówka, że to nie tegoroczny flagowiec, a jego poprzednik jako pierwszy zostanie obdarowany najnowszą wersją systemu – akurat na święta.

Nie będzie to jednak pierwszy smartfon HTC, który dostał Androida 6.0 Marshmallow – od blisko miesiąca mogą się już nim cieszyć posiadacze One M8 Google Play Edition. Lecz w przypadku One M8 i One M9 sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że aktualizacji nie wymaga tylko sam system, ale i towarzysząca mu nakładka Sense w wersji 7.0.

O ile niedawno zobaczyliśmy, jakie zmiany i nowości ona wprowadza (choć trafniej byłoby napisać – jak niewiele), to nadal nie wiedzieliśmy, kiedy trafi wraz z Androidem 6.0 Marshmallow do użytkowników. Z odpowiedzią na to pytanie przyszedł @LlabTooFeR, który opublikował na swoim profilu na Twitterze informację, że One M8 otrzyma aktualizację za około dwa tygodnie:

Oznacza to, że HTC zamierza zrobić swoim klientom miły prezent na święta. Nie wiadomo jednak, co z One M9. Swoją drogą to dość intrygujące posunięcie, aby w pierwszej kolejności obdarować posiadaczy nie tegorocznego flagowca, a jego poprzednika.

Jeśli natomiast jesteście użytkownikami innego modelu ze stajni HTC, zajrzyjcie do tego wpisu i zobaczcie czy również wasz smartfon może w przyszłości liczyć na aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: @LlabTooFeR