HTC odnotowuje najlepsze wyniki finansowe od 7 miesięcy

Sprawozdania finansowe HTC rzadko kiedy przynoszą jakieś pozytywne wieści. Tym razem jest inaczej. Od siedmiu miesięcy wyniki sprzedaży nie były tak dobre, jak teraz.

Co prawda HTC wciąż odnotowuje spadek przychodów rok do roku, ale teraz firma może cieszyć się swoim małym sukcesem. W czerwcu bieżącego roku przedsiębiorstwu udało się wypracować 1,4 mld TWD (dolarów tajwańskich) przychodu. To mniej więcej 44 mln dolarów.

Co prawda to niewiele w porównaniu do największych, bo takie na przykład takie Xiaomi jest w stanie zarobić w tym samym czasie średnio dwa miliardy dolarów, ale dla HTC nawet taki przychód to sukces. W gruncie rzeczy, Tajwańczycy nie są w stanie wypracować takich kwot nawet w pół roku. Sumaryczny przychód z całego roku 2019, aż do czerwca, określany jest przez HTC na 184 miliony dolarów. Oznacza to, że jedna czwarta tego półrocznego przychodu została osiągnięta tylko w ostatnim miesiącu. Oczywiście odbiło się to na wskaźnikach wzrostu w skali miesiąca – to skok aż o 94,07% w porównaniu do maja.

Powodem tak dobrej zmiany jest spore zainteresowanie smartfonem HTC U19e. Firma spodziewa się kolejnych wzrostów po wprowadzeniu do sprzedaży modelu Desire 19+.

Spadek przychodów w ujęciu rocznym nadal jest widoczny. W gruncie rzeczy HTC nie przedstawiło wzrostu rok do roku od czasu wydania HTC U11 w czerwcu 2017 roku. Nadal nie jest więc różowo, ale ostatnio przez ciemne chmury wiszące nad tajwańską firmą, coraz częściej przebijają się promienie nadziei.

 

źródło: HTC przez GSMarena