HTC myśli o własnym tablecie? Być może

Na początku lipca bieżącego roku Eric Lin, rzecznik HTC, stwierdził, że firma na razie nie myśli o produkcji tabletów internetowych. Czyżby jednak zmienili zdanie? Jeden z przedstawicieli HTC dał lekko do zrozumienia, że niebawem możemy się spodziewać premiery tabletu tego producenta.

W ostatnim wywiadzie dla mobilebusinessbriefing.com Peter Chou, prezes tajwańskiego koncernu, mówił o tym, że nowe smartfony HTC LTE, które pojawią się na rynku w 2011 roku, będą oparte zarówno na Google Androidzie, jak i Windows 7 Microsoftu. Chou powiedział, że firma koncentruje się wokół właśnie tych dwóch platform jako część strategii, której celem jest zapewnienie konsumentom możliwie najszerszego wyboru. I w tym momencie wypowiedział następujące słowa:

Klienci mogą chcieć Windowsa lub Androida; duży lub mały wyświetlacz; urządzenie z klawiaturą lub tablet; HTC pozostawi decyzję klientowi.

Czy krótka wzmianka o tablecie faktycznie może wskazywać na to, że HTC pracuje nad własnym urządzeniem tego typu? Miejmy nadzieję, że tak.

źródło