HTC Halfbeak na kolejnych zdjęciach – to co, zobaczymy zegarek na MWC 2017?

HTC zabiera się do produkcji swojego smartwatcha jak pies do jeża. Pierwsze plotki dotyczące inteligentnego zegarka tej firmy pojawiły się już całe wieki temu. Ostatnio jednak, zamiast kolejnych szkiców/patentów/grafik koncepcyjnych w sieci pojawiło się sporo zdjęć przedstawiających urządzenie, które nazwano roboczo HTC Halfbeak. Czyżby świadczyło to o rychłej premierze smartzegarka?

Reklama

Poprzednie tygodnie obfitowały w wiadomości dotyczące spodziewanych nowości z segmentu wearables. Android Wear 2.0 zostanie zaprezentowany 9 lutego, LG wyprodukuje dwa smartwatche dla Google, a ZTE testuje mocno swoje pierwsze naręczne urządzenie. Wychodzi na to, że początek 2017 roku szykuje nam kolejną próbę zawojowania rynku smartwatchami. Czy to się uda? Pewnie nie, ale chętnie popatrzymy.

HTC też liczy się z zamiarem zaprezentowania swojego zegarka – tak przynajmniej można by wywnioskować z coraz częściej pojawiających się w sieci zdjęć urządzenia, nad którym najwyraźniej pracuje.

Nie dalej, jak w październiku informowaliśmy, że HTC zamierza wraz z firmą Under Armour pokazać smartwatch wyprodukowany wspólnymi siłami. Zegarek ma skupiać się nie tyle na rozbudowanym oprogramowaniu, co na licznych funkcjach monitorowania naszej kondycji. Po raz kolejny widzimy na przykład na spodzie urządzenia czujnik tętna.

Nie ma żadnych informacji co do tego, kiedy smartzegarek mógłby mieć premierę, jednak byłoby miło, gdyby HTC pochwaliło się swoim wyrobem na Mobile World Congress, pod koniec lutego. Dobrym ruchem byłoby zaprezentowanie HTC Halfbeak z od razu zainstalowanym Androidem Wear 2.0. Tylko czy Tajwańczyków stać na taki ruch, skoro do swojego smartwatcha przymierzają się już tyle czasu?

 

źródło: wareable.com, androidheadlines.com