Ważne

ZTE w 2017 roku zaprezentuje smartwatch z Android Wear i LTE

Niektórzy w ogóle nie zamierzają próbować swoich sił w segmencie smartwatchy. Inni zaś postanowili wstrzymać się z prezentacją nowych urządzeń. Coraz mniejszą popularnością tych urządzeń nie przejmuje się jednak ZTE. Chińczycy zapowiedzieli, że w 2017 roku wypuszczą na rynek zegarek z Android Wear i LTE.

ZTE podobno prowadzi już rozmowy z amerykańskimi operatorami, dotyczące sprzedawania przez nich jego smartwatcha. Miałby on bowiem być autonomicznym urządzeniem. Możliwe, że Chińczycy, podobnie, jak Samsung w Gear S3, zdecydują się na e-SIM, czyli “wbudowaną” na stałe kartę SIM, którą “programuje” się tak, aby działała u danego operatora.

Niestety, w takim przypadku, nawet, gdyby smartwatch trafił do Polski, nie byłoby możliwości w 100% wykorzystać jego potencjału – u nas bowiem ta technologia (e-SIM) nie jest obsługiwana. Co innego, gdyby ZTE zdecydowało się na standardową kartę SIM, jak LG w Watch Urbane 2nd Edition – wtedy rzeczywiście zegarek mógłby działać zupełnie autonomicznie, bez konieczności parowania go ze smartfonem.

Na obecnym etapie wiemy też, że smartwatch ZTE ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear. Zapewne już w wersji 2.0, która aktualnie jest jeszcze w wersji beta. Prawdopodobnie jednak zegarek Chińczyków nie będzie pierwszym z AW 2.0 – to miano najpewniej przypadnie dwóm urządzeniom, szykowanym przez Google przy współpracy z “jakimś” producentem (spekuluje się, że z Asusem), które mają zadebiutować w pierwszym kwartale 2017 roku.

*grafika wyróżniająca nie przedstawia smartwatcha ZTE

Źródło: CNET przez Android Central

Komentarze

 • JohnArrow

  Chyba trochę za późno. Moda na te gadżety mija.

  • Bum się skończył, ale nie znaczy, że segment się nie ma prawa rozwijać. Może właśnie w dobie braku zróżnicowanej konkurencji ZTE zawojuje na tym polu.

  • Just a guy :)

   Podobnie jak z tabletami na andku czy ios. Był BUM, teraz nikogo to nie interesuje, zwłaszcza w kotekście coraz mniejszych i lżejszych hybryd, oraz dużych smartfonów.
   Co do smart zegarków… Korzystam już z… 5go zegarka od czasów gear fit:D
   Zmieniałem, ponieważ mnie to bawiło, ciekawiło, ale też ciagle czegoś brakowało… Gear fit to była typowa opaska, gear S był spoko, jednak jago gadżet, ciazko z tym chodzić na co dzień na ważne spotkania. Asus Zenwatch 2 to była dla mnie totalna porażka… nic mi się w nim nie podobało, oddałem po tygodniu. Gear s2 – to było coś, jednak brak możliwości prowadzenia rozmów i dość mudny wygląd spowodowały, że po… 4 miesiącach skończyła allegro.
   Póżniej huawei watch (tak na próbę pożyczyłem) – od razu wiedziałem, że to nie będzie to… jednak android wear to porażka… brzydki, nie intuicyjny… jakbym się cofnął o 10 lat. Sam zegarek wygląda jak za 200 zł…
   Teraz? Gear s3 Frontier od ok miesiąca – to jest strzał w 10tkę. Nie używam już żadnego innego zegarka. W zależności od tego czy ubieram go na co dzień, czy specjalną okazję to tylko wymieniam pasek w kilka sekund i pasuje do wszystkeigo. Ma więcej niż potrzebuje, bateria na 5 dni. Mój poprzedni edox służy za zegarek na biurku:D
   Można zrobić dobry smartwatch, ale nie na android wear no i… musi jakoś wyglądać…

   • JohnArrow

    Zgadza się. Podobnie, jak są do tej pory miłośnicy tabletów, tak samo są i będą zwolennicy smartwatchy. Nowy samsung wygląda w miarę, jednak do dobrego normalnego zegarka sporo mu brakuje.

    • Just a guy :)

     Nie wiem, czego mu brakuje twoim zdaniem, skoro NORMALNY zegarek pokazuj godzinę….
     Jest świetnie wykonany, koperta w pełni stalowa. Wersja zarówno bardzie klasyczna, jak sportowa, chociaż frontier z ceramiczną bransoletą, czy skórzanym paskiem również pasuje do garnituru.

 • Nokia Superflagowiec 6.2 cala

  Tak samo jak był szał z tabletami, zegarki z Androidem nie mają prawa by żyć swoim życiem.

 • JohnArrow

  Jasne, że pasuje. Jednak dla człowieka biznesu bardziej będzie pasował jakiś klasyczny, renomowanej firmy, zegarek. Nie każdy chce mieć na ręce samsunga. Ja sam oczywiście nic nie mam do tego i sam się zastanawiałem nad kupnem tego zegarka.

 • Polak

  smartwatch to rozwiązanie wręcz idealne
  możesz nim zapłacić, zadzwonić, możesz z nim trenować, są zazwyczaj woododporne, głosowe rozpoznawanie ułatwiające pracę, to rzecz doskonała, a do tego wszystkiego malutkie i kompaktowe na nadgarstku. Niedługo może będzie się dało wgrać również prawo jazdy i inne dokumenty, np bilet do komunikacji miejskiej. Wszystko w jednym małym kompatkowym urządzeniu, nie zawalające kieszeni, którego praktycznie nie trzeba zdejmować, i trudno zgubić. Jak można mówić że to gadżet, szał itd… to zwyczajnie najbliższa przyszłość. Jestem bliski podjęcia decyzji kupna zegarka standalone.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona