HTC Flyer w sprzedaży w Polsce – już oficjalnie

Dlaczego warto czytać Tabletowo.pl? Bo podajemy informacje z wyprzedzeniem nawet o kilka dni. Tak też było w przypadku wprowadzenia do sprzedaży w Polsce tabletu HTC Flyer. W piątek, 13 maja, można go było już zamawiać za pośrednictwem strony producenta (o czym informowaliśmy tutaj). Jednak dopiero dziś HTC wypuściło oficjalną informację prasową, która informuje o dostępności urządzenia w Polsce – co ciekawe, z datą dzisiejszą (16 maja). A my już tam swoje wiemy – od trzech dni można zamawiać tablet HTC. Co więcej, jako pierwsi potwierdziliśmy, że w Polsce rysik będzie dołączany do zestawu z urządzeniem.

W poniższej informacji prasowej najistotniejsze jest to zdanie: „HTC Flyer można kupić w sklepach detalicznych lub za pośrednictwem sklepu internetowego HTC.com.” Jak się jednak okazuje, o ile na htc.com faktycznie tablet jest dostępny w sprzedaży, tak w sklepach detalicznych jeszcze nie… W sklepach internetowych Vobis, Euro czy Komputronik wciąż sprzedaż nie jest prowadzona i widnieje komunikat „wkrótce w ofercie”, „sprzedaż w I połowie czerwca” bądź „towar niedostępny”. Ciekawe czy ten stan rzeczy dziś się zmieni, czy pozostanie do pierwszej połowy czerwca…

Tak więc na razie HTC Flyer można kupować za pośrednictwem strony HTC. Co więcej, obecnie jest dostępna wyłącznie wersja z 3G i 32GB pamięci (jak widać na poniższym screenie). Cena HTC Flyer wynosi 499,99 euro (WiFi, 16GB) lub 649,99 euro (WiFi, 3G, 32GB). W polskich sklepach tablet ma kosztować 3199 złotych (przynajmniej taka informacja widnieje w przytoczonych wyżej sklepach, nie mamy potwierdzenia ze strony HTC, gdyż w informacji prasowej podano jedynie europejskie ceny).

Poniżej informacja prasowa:

Firma HTC Corporation, międzynarodowy lider mobilnych innowacji i projektowania, ogłasza, że jej pierwszy tablet – HTC Flyer będzie dostępny w sklepach już od 16 maja. Flyer łączy najwyższej klasy wzornictwo i wykorzystuje nowy HTC Sense, przystosowany do obsługi tabletów. Komputer może być obsługiwany za pośrednictwem dotykowego ekranu, jak i za pomocą rysika. Dostępne są wersje z modułami komunikacji 3G i WiFi lub tylko WiFi. HTC Flyer można kupić w sklepach detalicznych lub za pośrednictwem sklepu internetowego HTC.com.

Jesteśmy zadowoleni z pozytywnej reakcji, z jaką spotkał się HTC Flyer od czasu prezentacji tabletu w lutym. Cieszymy się, że możemy wprowadzić go na największe rynki Europy. HTC Flyer różni się znacząco od wszystkich innych tabletów dostępnych na rynku i z niecierpliwością czekamy na opinie dotyczące wykorzystania naszego produktu w codziennym życiu, zarówno do pracy jak i rozrywki.

– powiedział Florian Seiche, President HTC EMEA

HTC Flyer z modułem 3G i WiFi wyposażony w 32 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD, kosztuje 649 €. Model wyposażony jedynie w moduł WiFi i 16 GB rozszerzalnej pamięci dostępny jest w cenie 499 €. Oba modele zostały wyposażone w aktywny rysik Flyer Magic Pen obsługujący technologię HTC Scribe, służący do interakcji z komputerem.

HTC Flyer, począwszy od 16 maja, będzie dostępny w sklepach detalicznych i internetowym sklepie HTC.com w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Danii, Norwegii, Szwecji, Czechach, Węgrzech i Rumunii.

Najwyższej klasy wzornictwo i wydajność

Tablet umieszczony w cienkiej, aluminiowej obudowie waży tyle, co przeciętna książka. Urządzenie charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, z jakiej znane są smartfony firmy HTC. HTC Flyer, dzięki szybkiemu procesorowi o częstotliwości 1,5 GHz, 7-calowemu ekranowi dotykowemu, szybkiej łączności bezprzewodowej, doskonale nadaje się dla osób, które czekały na wydajny i kompaktowy tablet.

HTC Sense dla tabletów

HTC Sense, przystosowany dla tabletów, zaskakuje i zachwyca użytkowników trójwymiarowym interfejsem. Unikalny, obrotowy widok widgetów, podobny do zaprezentowanego w HTC Sensation, prezentuje najważniejsze informacje na ekranie komputera, a obsługa technologii Flash 10 i HTML 5.0 umożliwia przeglądanie Internetu bez ograniczeń.

Strumieniowe mobilne filmy dzięki HTC Watch

HTC Flyer jest pierwszym tabletem z nowym serwisem wideo – HTC Watch, oferującym ponad 600 filmów i programów telewizyjnych największych wytwórni filmowych. Filmy mogą być kupowane lub pożyczane i oglądane bezpośrednio po ich wybraniu, dzięki technologii progresywnego pobierania. Po zakupieniu, filmy przechowywane są w ‘schowku w chmurze’, co pozwala na ich pobieranie i odtwarzanie nawet przez pięć zarejestrowanych urządzeń HTC.

Technologia HTC Scribe

HTC Scribe wprowadza szereg nowych zintegrowanych technologii ‘cyfrowego atramentu’, które ułatwiają sporządzanie notatek, podpisywanie kontraktów, a nawet rysowanie na stronach internetowych i zdjęciach. Notatki robione są w inteligentny sposób, poprzez synchronizację ręcznych zapisów z nagraniami audio Timemark. Wskazanie słowa z notatek pozwala odtworzyć odnośny fragment zapisu audio, zapewniając odpowiedni kontekst konwersacji lub spotkania. Notatki zintegrowane są z kalendarzem. W przypadku przypomnienia o spotkaniu, automatycznie oferowana jest opcja stworzenia nowej notatki, lub w przypadku powtarzających się zdarzeń kontynuowania ostatnich zapisów. HTC Flyer, jako pierwszy na świecie, posiada wbudowaną funkcję synchronizacji z Evernote, wiodącym światowym oprogramowaniem i usługami do tworzenia notatek.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.htc.com