HTC powróci w wielkim stylu? Na to czekają fani marki

Kiedyś HTC było potęgą – na wspomnienie tych czasów niejednemu fanowi marki aż łezka kręci się w oku. Dawno odeszły one jednak w zapomnienie – dziś producent walczy o przetrwanie na tym niezwykle konkurencyjnym obecnie rynku. Właśnie pojawiła się nadzieja, że firma powróci w wielkim stylu, aczkolwiek istnieje jednocześnie możliwość, że najnowsze doniesienia mimo wszystko obiecują zbyt wiele.

Do upadku potęgi HTC przyczyniło się wiele czynników, ale jednym z najważniejszych niewątpliwie była ekspansja i agresywna polityka cenowa producentów z Chin, którzy skradli setki milionów serc na całym świecie (w Polsce także). Tajwańska marka przegrała w tym starciu i obecnie grono jej fanów jest nieporównywalnie mniejsze w porównaniu do tego, jakim mogła się pochwalić lata temu.

Reklama

Jak jednak donosi serwis 91mobiles, HTC zamierza jeszcze w tym miesiącu powrócić do Indii, z których wycofało się w 2018 roku – ostatnim flagowcem, jaki został wprowadzony do tego kraju, był model HTC U11. To istotne wydarzenie, gdyż jest to drugi pod względem wielkości rynek zbytu dla smartfonów, zaraz po Chinach.

Według niepotwierdzonych informacji, za sprzedaż urządzeń HTC w Indiach ma odpowiadać Inone Technology. Mało tego – serwis źródłowy, powołując się na doniesienia informatorów związanych z branżą i cytowanych przez PTI, przekazuje również, że w ciągu kilku najbliższych dni tajwański producent zaprezentuje nową, flagową serię smartfonów, która ma zaoferować rozwiązania dotąd niespotykane w inteligentnych telefonach.

Brzmi to niezwykle intrygująco i obiecująco, szczególnie teraz, kiedy w segmencie tym co chwilę debiutują sprzęty z coraz to wymyślniejszymi rozwiązaniami na pokładzie, o których jeszcze do niedawna nikt nie marzył. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że nadchodzące smartfony nie będą tym, czego oczekujemy.

W ostatnim czasie pojawiły się bowiem doniesienia o nowych urządzeniach z serii Wildfire, które – nie oszukujmy się – nie zaoferują szczególnie wyśrubowanej specyfikacji i innowacji w postaci chociażby zintegrowanego z wyświetlaczem czytnika linii papilarnych czy potrójnego aparatu.

HTC szykuje prawdziwą ofensywę budżetowców – kolejnym będzie HTC Wildfire X

Jak jednak wspomniałem, HTC ma rzekomo zaprezentować nowe smartfony w Indiach w ciągu kilku najbliższych dni (być może już w przyszłym tygodniu), więc zobaczymy, jaka idea w rzeczywistości przyświecać będzie „flagowej serii inteligentnych telefonów” tej marki.

*Na zdjęciu tytułowym HTC U12+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: 91mobiles