smartfon HTC Desire 21 Pro 5G smartphone
HTC Desire 21 Pro 5G (źródło: meipian.cn)

Patrzę na HTC Desire 21 Pro 5G i pytam: co się stało ze starym, dobrym HTC?!

Kiedyś HTC mogło się poszczycić mianem marki premium, której smartfony były obiektem pożądania milionów użytkowników na całym świecie. Dziś nie mają one już takiego charakteru jak kiedyś i HTC Desire 21 Pro 5G jest kolejnym tego przykładem. Unikalny, tak uwielbiany przez wiele osób design już chyba nigdy nie powróci.

Młodsi klienci być może słyszeli o HTC, ale prawdopodobnie nie pamiętają, jaką potęgą niegdyś była ta marka. Niestety, nie poradziła sobie ona z konkurencją ze strony szybko rosnących w siłę firm z Chin i bezlitośnie została zepchnięta z piedestału. Obecnie stara się jakoś radzić sobie w tych ekstremalnie trudnych warunkach na rynku i wprowadza nowe smartfony do sprzedaży. Wkrótce zadebiutuje kolejny – HTC Desire 21 Pro 5G.

Tak będzie wyglądał HTC Desire 21 Pro 5G

Kiedyś smartfony HTC zdecydowanie wyróżniały się na tle konkurencji – wystarczy wspomnieć chociażby model HTC 10 z 2016 roku. O ostatnich nowościach nie można już tego powiedzieć, choć taki HTC Desire 20+ mimo wszystko może się podobać, szczególnie w przykuwającej wzrok, brzoskwiniowej wersji kolorystycznej.

Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny smartfon, który za niedługo powinien oficjalnie zadebiutować na rynku. Zdjęcia HTC Desire 21 Pro 5G, bo o nim mowa, ujawniły, jak będzie wyglądała najnowsza propozycja tajwańskiego producenta.

Być może to tylko subiektywne wrażenie, ale mimowolnie nasunęły mi się skojarzenia ze smartfonami realme, jednak faktem jest, że HTC Desire 21 Pro 5G wygląda podobnie jak wiele innych smart-telefonów, które już zadebiutowały na rynku. Wzrok przykuwa nietypowe wykończenie panelu tylnego, lecz i tutaj coś mi świta, że coś podobnego też już widziałem w przeszłości.

Dokładna specyfikacja HTC Desire 21 Pro 5G na tę chwilę nie jest jeszcze znana, ale dopisek „5G” w nazwie wskazuje, że smartfon zostanie wyposażony w procesor z modemem 5G, podobnie jak HTC U20 5G. Ponadto z informacji na ekranie na jednym z załączonych powyżej zdjęć wynika, że na pokładzie tego modelu znajdzie się też Dual SIM i system Android 10. Z kolei na panelu tylnym widać cztery aparaty, z czego jeden ma rozdzielczość 48 Mpix.

Raczej nie zapowiada się na to, że HTC Desire 21 Pro 5G będzie wyjątkowym smartfonem, tylko takim, jakich już od groma na rynku. O jego sukcesie (bądź porażce) zadecyduje cena, bo to ona najczęściej jest w stanie zachęcić (lub zniechęcić) klienta do zakupu.