Nowych smartfonów brak, ale za to są słuchawki. HTC prezentuje Wireless Earbuds

HTC już od dawna nie ma ambicji być w czołówce najlepszych producentów smartfonów, ale nie oznacza to, że kompletnie porzuca technologie mobilne. Dziś prezentuje akcesorium, które może przydać się wielu fanom marki – słuchawki HTC Wireless Earbuds.

Słuchawki Bluetooth od HTC

HTC nie po raz pierwszy zabiera się za projekt gadżetu w postaci słuchawek, ale jeszcze nigdy wcześniej firma nie miała niczego, co by przypominało klasyczne budsy True Wireless. Ponieważ już od jakiegoś miesiąca wiedzieliśmy, że firma przygotowuje tego typu akcesorium, premiera była tylko kwestią czasu.

Post o dostępności słuchawek HTC Wireless Earbuds pojawił się na Facebooku oraz specjalnej stronie poświęconej produktowi.

Specyfikacja zdradza, że na pojedynczym ładowaniu, HTC Wireless Earbuds wytrzymają do 6 godzin odtwarzania muzyki. Dzięki etui z baterią 400 mAh, będzie można je doładowywać dodatkowo 4 razy.

Każda pchełka waży 4,5 g. Łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth 5.0 i są w stanie utrzymać to połączenie w promieniu 10 m. Co interesujące i jeśli będziemy mieć taki kaprys, możemy połączyć każdą ze słuchawek z innym urządzeniem. Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowych paneli na powierzchni budsów.

HTC Wireless Earbuds nie mają bardzo przydatnej funkcji aktywnej redukcji szumów otoczenia. Niestety, w przypadku tych słuchawek dokanałowych, trzeba zawierzyć ograniczonym możliwościom tłumienia pasywnego.

Cena i dostępność HTC Wireless Earbuds

Nowe słuchawki HTC już pojawiły się w sklepach w Polsce. Na ten moment można je znaleźć na stronach morele.net oraz x-kom. Wycenia się je na 199 złotych. Przynajmniej na razie, jedyną opcją kolorystyczną jest biała.