HTC Bolt a.k.a. HTC Acadia

HTC Bolt a.k.a. HTC Acadia trafi jednak również do Europy

HTC Bolt miał trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w październiku. Cały czas czekamy więc na premierę. Tymczasem okazuje się, że smartfon pojawi się również w Europie.

HTC Bolt jest urządzeniem bardzo tajemniczym. Na razie wiemy tylko to, jak będzie wyglądać (a przy okazji również to, że przy jego projektowaniu Tajwańczycy czerpali pełnymi garściami z designu HTC 10). Zupełną zagadką pozostaje natomiast specyfikacja techniczna tego modelu. Niestety, do tej pory nie pojawił się choćby jeden przeciek na ten temat zastosowanych podzespołów.

Można próbować coś wywnioskować z powyższego renderu, ale wciąż będą to tylko dywagacje. Warto jednak zauważyć, że w HTC Bolt usunięto laserowy autofokus (który jest w HTC 10), a to mogłoby sugerować, że nadchodzący smartfon nie jest high-endem, tylko urządzeniem z (co najmniej) wyższej średniej półki. Być może jest nawet takim a’la bratem HTC 10 Lifestyle (czyżby HTC próbowało odkupić swoje winy? Bo, jak wiadomo, wypuszczenie na rynek tego modelu nie spotkało się ze zbytnią aprobatą ze strony użytkowników).

Dotychczas jednak informacje o HTC Bolt nie dotyczyły nas bezpośrednio, ponieważ smartfon miał być dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci Sprint. Ale wraz z nowym przeciekiem nasze podejście do sprawy zmienia się o 180 stopni. Okazuje się bowiem, że urządzenie trafi również (m.in.) do Europy. Na razie nie ma pewności, że do Polski również, ale ewentualne ściągnięcie go z zagranicy to już żaden problem.

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że @LlabTooFeR zdradził, że HTC Bolt ma mieć preinstalowanego Androida Nougat z nakładką HTC Sense 8.0.

Źródło: @LlabTooFeR