Ważne

Nowy flagowiec HTC – HTC Bolt – trafi na rynek już w przyszłym miesiącu

HTC, jako jeden z nielicznych producentów, zaprezentował w tym roku “tylko” jednego flagowca. Pojawiają się jednak głosy, że Tajwańczycy szykują kolejnego. I podobno ma on trafić na rynek już w przyszłym miesiącu.

HTC niedawno zarejestrowało znak towarowy HTC Bolt. Tajwańczycy rzekomo zrobili to z myślą o nowym flagowcu, który ma właśnie nosić takie miano. Evan Blass niejako to potwierdził, pisząc, że urządzenie o takiej nazwie trafi do oferty amerykańskiego operatora Sprint już w przyszłym miesiącu.

Teorii na temat HTC Bolt jest kilka. Przede wszystkim pojawia się skojarzenie z HTC ThunderBolt, czyli modelem, który zadebiutował w 2011 roku. Jako jego bezpośredniego następcę traktuje się HTC One X, który zapoczątkował tradycję opatrywania flagowców dopiskiem One. Ostatnio jednak z niego zrezygnowano i tegoroczny high-end nazwano po prostu HTC 10. Niektórzy są zdania, że Tajwańczycy chcą powrócić do korzeni i dlatego nazwą kolejnego flagowca właśnie HTC Bolt.

Lecz skoro smartfon ma trafić do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, to dziwne, że nie wiemy o nim praktycznie nic. Z tego powodu wydaje się wątpliwe, że model ten będzie pozycjonowany jako high-end. Możliwe, że HTC przygotowało dla sieci Sprint jakieś urządzenie na wyłączność. Przy takim scenariuszu spodziewać się należy raczej średniopółkowej specyfikacji.

Na koniec trzeba też zauważyć, że tak naprawdę wciąż nie wiadomo, czy pod nazwą HTC Bolt na pewno ukrywa się smartfon, czy może jednak zupełnie inne urządzenie. Niewiadomych jest bardzo (zbyt) dużo, więc nie pozostaje nam nic, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż HTC zaprezentuje to “coś”.

Źródło: @evleaks przez Android Headlines

Komentarze

  • iperyt

    Dla nas w oficjalnej dystrybucji będzie pewnie jakiś kastrat (lifestyle) tego modelu w drastycznie wysokiej cenie.

  • lanietr

    HTC Bolt dostępny u amerykańskiego operatora Sprint. Od razu rzuca mi się skojarzenie z Usainem Boltem :> Oby był równie szybki i nie tylko na krótkie dystanse :D

  • tomikitwo

    Co za bzdury. HTC One X był następcą HTC Sensation, a nie Thunderbolta.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona