HTC 10 zawstydzi Galaxy S7 i Xiaomi Mi 5?

Już wiadomo, że HTC 10 zobaczymy we wtorek, ale nie 19, a 12 kwietnia. Na jego temat wiemy już praktycznie wszystko, jednak do czasu premiery cały czas jest to prawie wszystko, bowiem producent wciąż może nas czymś jeszcze zaskoczyć.

Reklama

Tym razem mam dla Was dwa nowe doniesienia. Podobno oba są wiarygodne, jednak 100% pewność co do tego możemy mieć tylko w przypadku jednego z nich. Informacja pochodzi bowiem od samego producenta i została opublikowana na wszystkich regionalnych profilach w sieciach społecznościowych.

Chodzi konkretnie o to, co możecie zobaczyć również powyżej. Grafikę opisano: Nadchodzi nowe, nadchodzi BOOM. Usłyszysz. Chodzi tu zapewne o kwestię głośników. Wiemy już, że HTC 10 nie zostanie wyposażony w podwójne głośniki stereo, jak miało to miejsce w przypadku choćby One M9, ale – jak sugeruje opublikowany teaser – mimo wszystko powinniśmy spodziewać się mocnego uderzenia. Jak udało się to rozwiązać Tajwańczykom – zobaczymy 12 kwietnia.

HTC 10 BOOM

Jak wspomniałem na początku, mam dla Was dwa nowe doniesienia, więc przyszedł teraz czas na drugie z nich. Serwis Phone Arena ręczy za jego wiarygodność, jednak – jak zawsze w takich przypadkach – i tak trzeba wziąć na to poprawkę, gdyż finalnie może okazać się ono fakem.

HTC 10 został bowiem przetestowany w AnTuTu i – co tu dużo mówić – uzyskał rekordowy wynik, dużo wyższy niż w przeszłości Samsung Galaxy S7 Edge czy Xiaomi Mi 5 (nie mówię tu jednak o nieprawdziwych 180 tysiącach punktów). Tajwański flagowiec zdobył 156091 punktów, podczas gdy konkurenci – odpowiednio – około 130 i 140 tysięcy punktów.

HTC 10 AnTuTu

Oczywiście nie twierdzę, że powyższy wynik trzeba przyjąć bezkrytycznie, bowiem do tego typu przecieków należy podchodzić z pewną dozą rezerwy. Jeśli jednak okaże się prawdziwy, to HTC modelem 10 może rzeczywiście udowodnić, że ma jeszcze coś do powiedzenia na rynku smartfonów i wcale nie zamierza się poddać. Może to też zwiastować świetną wydajność i dopracowany soft (Android 6.0 Marshmallow), który w towarzystwie autorskiej nakładki potrafi skutecznie spowolnić niejedno urządzenie.

Źródło: phoneArena, HTC Polska