Wiko VIEW

Xiaomi Mi 5 “wykręcił” 180 tysięcy punktów w AnTuTu?! Bynajmniej

Xiaomi Mi 5 bez wątpienia jest wyjątkowym smartfonem. Specyfikacja z najwyżej półki w połączeniu z prostym, ale eleganckim designem i wyjątkowo atrakcyjną ceną uczyniły z niego obiekt zainteresowania kilkunastu milionów klientów. Flagowiec broni się więc sam, lecz ktoś najwyraźniej postanowił znowu podgrzać atmosferę wokół niego.

A dokładniej ekipa MIUI, która przetestowała Xiaomi Mi 5 w wersji z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Elementem recenzji, który przykuł wzrok całego świata był screen z benchmarku AnTuTu, na którym widniał oszałamiający wynik 179556 punktów. Dla porównania, Samsung Galaxy S7 Edge (również ze Snapdragonem 820) “wykręcił” w nim około 130 tysięcy punktów.

Xiaomi Mi 5 Xiaomi Mi5 AnTuTu

Co jednak ciekawsze, screen z AnTuTu został już usunięty z recenzji Xiaomi Mi 5 na stronie MIUI. Dlaczego? Otóż wystarczy uważniej się mu przyjrzeć i wziąć kalkulator do ręki. 54441+43688+32779+10121≠179566. Wynik powinien równać się 141029 punktów. Różnica wynosi więc aż 38537 punktów!

Benchmarki wywołują sporo emocji i dla niejednego stanowią koronny argument, że dany smartfon jest najlepszy. Niestety, jak pokazała właśnie praktyka, potrafią narobić więcej szkody niż pożytku. Dużo bardziej wiarygodnym i miarodajnym wyznacznikiem, czy jakieś urządzenie jest dobre, czy należy raczej do tych słabszych są testy i recenzje – tylko z nich możemy dowiedzieć się czy smartfon lub tablet spełni nasze oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Źródło: MIUI

Komentarze

 • I†achi

  E tam.

 • Anty no life :)

  Benchmarki wywoluja spore emocje? To tylko numerki dla gawiedzi, ktore nie przekladaja sie na realne dzialanie.

  • Zazwyczaj i tak na końcu decyduje cena i sama dostępność towaru.

   • Anty no life :)

    Z dostepnoscia flagowcow raczej niema problemu, z kolei ceny sa dosc podobne. No chyba ze mowimy o firmach, ktore nie zbudowaly sobie jeszcze silnej marki.

 • SzugarRush

  polecam porównanie Mi5 (snap 820) vs. S7 edge (Exynos 8890) https://www.youtube.com/watch?v=wRc5JzpbfSs

 • Stefan P.

  Strzał w kolano.

 • Foorio

  To, ze Mi5 wykrecil 142 tys. w Antutu bylo juz wiadomo kilka tygodni temu. Tak, czy inaczej bije S7 benchmarkami, aparatem i cena!

 • Brunon Kowalski

  Mój mi note 2 wykręcił 150185.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona