HTC 10 zadebiutuje dwa tygodnie po Huawei P9

W lutym targi MWC 2016 dostarczyły nam sporą dawkę emocji. Przez kilka dni zobaczyliśmy kilkadziesiąt nowości, w tym cztery zdecydowanie najważniejsze: LG G5, Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oraz Xiaomi Mi 5. Aktualnie mamy czas, aby ostudzić emocje, bowiem w kwietniu atmosfera znów się zagotuje – oczywiście za sprawą prezentacji Huawei P9 oraz HTC 10.

Pierwszy z flagowców zadebiutuje 6 kwietnia (choć pojawiają się też głosy, że stanie się to dzień wcześniej). Oznacza to, że konferencja Huawei, zaplanowana na 9 marca, nie przyniesie żadnych znaczących produktowych nowości. Jest to kolejny, niecierpliwie wyczekiwany high-end, którym Chińczycy mogą „podebrać” klientelę konkurencji.

Swoją szansę chcą też wykorzystać Tajwańczycy. Ich HTC 10, według Evana Blassa, zadebiutuje dwa tygodnie później, czyli 19 kwietnia:

Co ciekawe, taka właśnie data widnieje na wyświetlaczu smartfona, którego render opublikował kilka dni temu na swoim profilu @evleaks. Później pojawiły się kolejne (jeden widać powyżej, drugi poniżej), jednak na ekranach umieszczono inny termin.

HTC 10

Mimo tych drobnych nieścisłości można uznać, że HTC 10 zadebiutuje właśnie 19 kwietnia. Ostateczny dzień premiery może się przesunąć, ale – jeśli już – oficjalna prezentacja flagowca powinna odbyć się (maksymalnie) jeden dzień wcześniej lub później.

Źródło: @evleaks, digi-wo