HTC 10 trafi do sprzedaży już trzy dni po oficjalnej premierze?

Możemy zacząć już odliczać dni do premiery HTC 10, którą zaplanowano na 12 kwietnia (wcześniej mówiło się o 19 kwietnia) – zostało do niej bowiem już tylko dwa tygodnie. Nieco wcześniej, bo 6 kwietnia, zadebiutuje Huawei P9. Co ciekawe, jeśli wierzyć plotkom, oba flagowce trafią do sprzedaży dzień po dniu.

Reklama

Niedawno dotarły do nas informacje, że od momentu premiery do rozpoczęcia dystrybucji Huawei P9 minie 10 dni. Chiński high-end powinien więc zadebiutować na rynku 16 kwietnia. Druga z zapowiedzianych na kwiecień nowości, czyli HTC 10, zostanie zaprezentowana oficjalnie 12 kwietnia, ale nie na żadnej konferencji, a poprzez stronę internetową o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Mimo że stanie się to 6 dni po Huawei P9, to tajwański flagowiec ma się pojawić na półkach sklepowych dzień wcześniej, czyli 15 kwietnia. Jeśli tak się stanie, to HTC może tylko skorzystać na tak ekspresowym tempie wprowadzenia swojego high-enda do sprzedaży.

Nie wiadomo jednak, czy HTC 10 będzie dostępny tak szybko globalnie, czy tylko na rodzimym, tj. tajwańskim, rynku, ponieważ serwis źródłowy skupia się wyłącznie na tym ostatnim. Możliwym scenariuszem jest, że przedsprzedaż flagowca rozpocznie się zaraz po premierze – Samsung udowodnił niedawno, że jest to możliwe i może przynieść wymierne skutki.

Źródło: ePrice