HTC chce w Indiach prawie 3000 złotych za smartfon ze Snapdragonem 810 | Tabletowo.pl

HTC chce w Indiach prawie 3000 złotych za smartfon ze Snapdragonem 810

Dołącz do dyskusji 0

Polityka cenowa HTC dla większości klientów jest nie do „ogarnięcia”. W ogromnej większości smartfony Tajwańczyków są niewyobrażalnie drogie w porównaniu z tym, co mają do zaoferowania. Nie inaczej jest tym razem. HTC chce bowiem w Indiach prawie 3000 złotych za urządzenie ze Snapdragonem 810.

Indie są drugim największym rynkiem na świecie i producenci walczą tam o klienta jak lwy. Tajwańczycy jednak ewidentnie tam sobie nie radzą, ale robią to na własne życzenie. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy skucesywnie zniechęcają bowiem kolejnych użytkowników do zakupu ich urządzeń. Dla przykładu, w 2015 roku do sprzedaży wprowadzono One M9+ z MediaTekiem Helio X10 (zamiast flagowego One M9 ze Snapdragonem 810) i wyceniono go na równowartość aż 3160 złotych!

W zeszłym roku początkowo zamierzano postąpić analogicznie i wprowadzić na tamtejszy rynek jedynie HTC 10 Lifestyle ze Snapdragonem 652. Ostatecznie jednak HTC 10 również się tam pojawił, lecz z uwagi na bardzo słabą reklamę (i wysoką cenę) nie sprzedawał się najlepiej.

Wydawać by się mogło, że HTC powinno zauważyć, że nie idzie mu najlepiej i nieco zmienić strategię, żeby coś „ugrać” na indyjskim rynku. Tymczasem Tajwańczycy trzymają się uparcie swojej polityki i tym razem „serwują” klientom HTC 10 evo za równowartość niemal trzech tysięcy złotych (dokładnie 2950 złotych). Generalnie nie jest to „zły” smartfon, jednak – ponownie – zdecydowanie zbyt drogi jak na to, co oferuje.

Chodzi tu przede wszystkim o przestarzały procesor, którym jest okryty złą sławą Qualcomm Snapdragon 810. Co prawda HTC (podobno) „okiełznało” ten układ, jednakże w żaden sposób nie usprawiedliwia to tak wysokiej ceny. W dodatku od zakupu może powstrzymywać również brak 3,5 mm złącza słuchawkowego, które dla ogromnej większości użytkowników wciąż jest tzw. must have.

Jak widać, HTC na własne życzenie przegrywa w walce o klienta na indyjskim rynku. To jednak dokładnie pokazuje, że dla Tajwańczyków najbardziej liczy się aktualnie dochodowość, a nie udziały w rynku – lepiej bowiem sprzedać mniej, lecz drożej niż więcej i taniej, a przez to z mniejszym zyskiem.

Na koniec – dla porównania – dodam, że sugerowana cena HTC 10 evo w Polsce została ustalona na 2699 złotych.

Źródło: Android Central, HTC Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona