HTC 10 będzie pierwszym smartfonem, wyposażonym w aparat przedni z optyczną stabilizacją obrazu

HTC 10 zadebiutuje już w najbliższy wtorek, 12 kwietnia. Zostały więc już ostatnie chwile, abyśmy przedpremierowo dowiedzieli się kolejnych, nowych rzeczy na jego temat. Tym razem dotyczą one aparatu przedniego oraz kwestii, związanych z czasem pracy na pojedynczym ładowaniu.

Zacznijmy jednak od początku. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że aparat główny HTC 10 będzie wykorzystywać technologię Ultra Pixel (o czym – co ciekawe – mówiło się już dużo wcześniej) i optyczną stabilizację obrazu (OIS) oraz zaoferuje możliwość nagrywania wideo wysokiej rozdzielczości w rozdzielczości 4K.

Teraz natomiast pojawił się przeciek, dotyczący aparatu, znajdującego się na przodzie HTC 10. Otóż ma on być pierwszym na rynku, który zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu (OIS). Rewelacją tą podzieliła się na swoim Twitterze Kisha Bari. Co ciekawe, opublikowane zdjęcie zostało dość szybko usunięte z jej profilu – zapewne więc ktoś nie chciał, aby informacja ta ujrzała światło dzienne. Jednak – jak każdy doskonale wie – internet nie zapomina, a sam materiał rozprzestrzenił się po sieci z prędkością światła.

HTC 10

Oficjalną informację mamy natomiast na temat kwestii związanej z akumulatorem w HTC 10. Producent opublikował 30-sekundowy film, utrzymany w tej samej konwencji, co poprzednie. Tym razem jednak skupiono się na czasie pracy na baterii. Otóż inżynierowie podobno spędzili długie godziny, aby dopracować tę kwestię i zrobili nawet z tego dziedzinę nauki. Przyświecała im idea, że użytkownik potrzebuje smartfona do wielu różnych rzeczy i ten powinien pracować naprawdę długo.

HTC 10

Warto przypomnieć, że HTC 10 ma zostać wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh. Zastanawiające, jak poradzi on sobie z wyświetlaczem o rozdzielczości QHD (1440×2560) oraz Snapdragonem 820 i czy rzeczywiście zapewni zadowalający czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Źródło: Neowin, HTC Polska