HP TouchPad nie zawita do Polski w tym roku, czas się pożegnać?

TouchPad, debiutancki tablet koncernu Hewlett-Packard, najprawdopodobniej nie trafi na polski rynek w tym roku.

Takiej informacji udzielił naszemu redaktorowi, Tomaszowi, przedstawiciel polskiego oddziału firmy na Facebooku. To bardzo zła informacja dla tych, którzy wstrzymywali się z zakupem wymarzonego tabletu do czasu pojawienia się tego urządzenia w naszym pięknym kraju. Opóźniona premiera może zagwarantować TouchPadowi klęskę. Do tego czasu do sprzedaży wejdą urządzenia nowsze, potężniejsze, tańsze i pochodzące od producentów, którzy mają wyrobioną markę w Polsce.

Specyfikacja tabletu Hewlett-Packard TouchPad dorównuje iPadowi 2, Acerowi Iconii Tab A500 i Asusowi Eee Pad Transformer. Przypomnijmy ją i zastanówmy się, czy przyszłoroczna premiera urządzenia w Polsce zakończy się sukcesem, czy też wręcz przeciwnie – klęską.

Tablet wyposażono w 9.7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, 512MB pamięci operacyjnej RAM, dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1.2GHz z układem graficznym Adreno 220, Wi-Fi, Bluetooth, żyroskop, akcelerometr, kompas, kamerkę do wideorozmów 1.3Mpx oraz system operacyjny webOS 3.0.

źródło własne