HP testowało system WebOS na… iPadzie

HP od początku miało świadomość, że TouchPad nie będzie stanowił zagrożenia dla żelaznej pozycji iPada na rynku. Co więcej, koncern testował działanie swojego autorskiego systemu operacyjnego, WebOS, na tablecie Apple iPad 2 i działał on dwukrotnie szybciej niż na dedykowanym mu urządzeniu HP.

Kwestia konfiguracji sprzętowej od początku siała ziarno niezgody wśród członków grupy zajmującej się projektowaniem, tworzeniem i udoskonalaniem systemu WebOS i działających pod jego kontrolą urządzeń. Czuli się ograniczeni, ponieważ wiedzieli, że słabe komponenty zamrażają innowacyjność i nie pozwalają na stworzenie produktu, który spełniałby oczekiwania rynku. Odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zmieniono specyfikacji TouchPada nadal pozostaje nieznana.

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, możemy założyć, że 7-calowy tablet HP, TouchPad Go, najprawdopodobniej nie trafi na sklepowe półki, a kilka godzin temu sieć zaczęły wypełniać domysły, plotki i przewidywania dotyczące przyszłości systemu WebOS oraz producenta, który zdecyduje się na jego kontynuację.

Historia o testowaniu systemu WebOS na iPadzie 2 jest niezwykle interesująca, dlatego po jej przeczytaniu automatycznie nasuwa się pytanie: skoro inżynierowie HP potrafili uruchomić na tablecie Apple inne oprogramowanie niż iOS, czy my też będziemy mogli tego dokonać? Czy przeglądarki naszych iPadów będą w stanie emulować WebOS?

via The Next Web