HP testowało system WebOS na… iPadzie | Tabletowo.pl

HP testowało system WebOS na… iPadzie

Dołącz do dyskusji 0

HP od początku miało świadomość, że TouchPad nie będzie stanowił zagrożenia dla żelaznej pozycji iPada na rynku. Co więcej, koncern testował działanie swojego autorskiego systemu operacyjnego, WebOS, na tablecie Apple iPad 2 i działał on dwukrotnie szybciej niż na dedykowanym mu urządzeniu HP.

Kwestia konfiguracji sprzętowej od początku siała ziarno niezgody wśród członków grupy zajmującej się projektowaniem, tworzeniem i udoskonalaniem systemu WebOS i działających pod jego kontrolą urządzeń. Czuli się ograniczeni, ponieważ wiedzieli, że słabe komponenty zamrażają innowacyjność i nie pozwalają na stworzenie produktu, który spełniałby oczekiwania rynku. Odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zmieniono specyfikacji TouchPada nadal pozostaje nieznana.

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, możemy założyć, że 7-calowy tablet HP, TouchPad Go, najprawdopodobniej nie trafi na sklepowe półki, a kilka godzin temu sieć zaczęły wypełniać domysły, plotki i przewidywania dotyczące przyszłości systemu WebOS oraz producenta, który zdecyduje się na jego kontynuację.

Historia o testowaniu systemu WebOS na iPadzie 2 jest niezwykle interesująca, dlatego po jej przeczytaniu automatycznie nasuwa się pytanie: skoro inżynierowie HP potrafili uruchomić na tablecie Apple inne oprogramowanie niż iOS, czy my też będziemy mogli tego dokonać? Czy przeglądarki naszych iPadów będą w stanie emulować WebOS?

via The Next Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona