HP odświeża Spectre x360 15 i Elite Dragonfly. W grze kwestie bezpieczeństwa

Na czym głównie zależy użytkownikom biznesowych laptopów? Na wydajności, mobilności, stałej łączności ze światem, ale i bezpieczeństwie danych przechowywanych na urządzeniu. HP wydaje się dobrze rozumieć te potrzeby, a odpowiedzią na nie mają być odświeżone modele HP Spectre x360 15 i HP Elite Dragonfly.

HP Spectre x360 – bezpieczeństwo przede wszystkim

HP Spectre x360 to seria laptopów konwertowalnych już dość dobrze znana na rynku. Kolejne generacje otrzymują liczne usprawnienia i nie inaczej jest także tym razem w przypadku Spectre x360, który może się pochwalić mniejszymi ramkami wokół ekranu (dzięki którym 15,6-calowy wyświetlacz OLED 4K zajmuje 90% frontowego panelu urządzenia) czy większą smukłością.

Reklama

Do tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa, na które HP stawia spory nacisk. Spectre x360 15 ma, oprócz czytnika linii papilarnych, fizyczny przycisk do włączania / wyłączania kamerki do połączeń wideo (tak zwany “webcam kill switch”) oraz przycisk do wyłączania mikrofonu. Wszystkie te rozwiązania mają utrudnić podsłuchiwanie i podglądanie użytkownika przez osoby niepowołane w razie włamań na urządzenie. Co więcej, na Spectre x360 preinstalowane są takie programy, jak Express VPN czy LastPass.

Jeśli chodzi o parametry, te również dostały odpowiedni upgrade – procesory, które znajdziemy pod maską, to dziesiąta generacja Intel Core – aż do i7. Laptop ma pozwalać na 17 godzin pracy i zapewniać bezprzewodową łączność dzięki WiFi 6.

Cena HP Spectre x360 15 będzie się zaczynała od 1600 dolarów, a do sprzedaży trafi w marcu 2020.

HP Elite Dragonfly pierwszym laptopem konwertowalnym z 5G

HP chwali się, że Elite Dragonfly jest pierwszym laptopem konwertowalnym, przystosowanym do pracy w sieci 5G, dzięki wbudowanemu modemowi Qualcomm X55 4G/5G. Do tego jest – a jakże, również pierwszym urządzeniem tego typu – z wbudowanym systemem lokalizacji Tile, który umożliwia szybkie zlokalizowanie straconego (zgubionego / skradzionego laptopa).

Ciekawie wygląda też technologia HP Sure View Reflect, która odpowiada za widoczność ekranu. Podczas aktywnego trybu prywatnego, włączanego jednym przyciskiem na klawiaturze, możemy zablokować widoczność wyświetlanego obrazu pod kątem – podobnie, jak robią to filtry prywatyzujące na monitory / ekrany.

Podobnie jak Spectre x360 15, także Elite Dragonfly jest wyposażony w procesory Intela dziesiątej generacji. Od brata z innej serii różni się jednak przekątną ekranu – tu mamy 13,3” w opcji zarówno Full HD, jak i 4K.

Cena HP Elite Dragonfly nie została ujawniona, ale nie powinniśmy na nią zbyt długo czekać – sprzedaż laptopa została zaplanowana na luty 2020.

 

źródło: androidauthority / HP