HP nie zamierza sprzedawać tabletów z Windows 8 RT, woli związać się z Intelem | Tabletowo.pl

HP nie zamierza sprzedawać tabletów z Windows 8 RT, woli związać się z Intelem

Dołącz do dyskusji 0

HP próbowało zawojować rynek tabletów internetowym modelem TouchPad, który poniósł porażkę. Złożyło się na to wiele czynników: niedostępność w wielu krajach świata, początkowo wysoka cena, system operacyjny WebOS oferujący niewielkie zaplecze programowe i wiele innych. TouchPad zapisał w historii jako jedna z największych katastrof tabletowego świata, lecz nie zniechęciło to jego producenta. Od kilku miesięcy docierają do nas plotki – ba! nawet zdjęcia i częściowa specyfikacja – o nowym tablecie HP wyposażonym w system operacyjny Windows 8 i procesor Intela.

Wiemy, że pod koniec roku w portfolio HP pojawi się biznesowe urządzenie o nazwie Slate 8. Jego konfiguracja techniczna będzie obejmować 10,1-calowy ekran dotykowy, akumulator pozwalający na 8-10 godzin pracy oraz obudowę mierzącą 9,2 mm grubości. Jak donosi serwis The Verge, Slate 8 będzie zapowiedzią kierunku, który obierze firma. W strategii firmy, przynajmniej początkowo, znajdą się wyłącznie tablety biznesowe oparte na Windows 8 i układach Intela. HP nie zamierza wkraczać na rynek „dachówek” z Windows 8 RT i procesorami ARM, ponieważ chce dać klientom dostęp do tysięcy aplikacji x86 i nie martwić się o ich kompatybilność. Tak brzmi oficjalne wytłumaczenie wystosowane przez rzecznika prasowego Hewlett-Packard.

Wersja mniej oficjalna jest nieco bardziej intrygująca. Na ulicy i w ciemnych barach mówi się, że HP boi się konkurencji w postaci tabletu Microsoft Surface. Ale to tajemnica, więc gdyby ktoś Was pytał, nie usłyszeliście tego ode mnie. Jak sądzicie, HP ma prawo obawiać się Surface?

via The Verge

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona