HP eStation Zeen w FCC. Kolejny tablet HP coraz bliżej?

HP eStation Zeen

Reklama

Od dłuższego czasu wiemy już, że HP pracuje nad tabletem 500 Slate działającym pod kontrolą Windows 7. Wiemy również, iż producent nie ma zamiaru wprowadzenia na rynek w bieżącym roku urządzenia tego typu z Androidem. Czym jest więc HP eStation Zeen, który pojawił się w FCC?

Amerykańska Federalna Komisja łączności jest skarbnicą wiedzy o niezaprezentowanych urządzeniach. To właśnie ten urząd, zanim sprzęt pojawi się na rynku, musi wydać na to pozwolenie. Zagraniczne portale dotarły dziś do papierów jednoznacznie wskazujących na istnienie HP eStation Zeen. Pytanie jest tylko jedno: co to będzie za urządzenie?

Choć na razie nic o nim nie wiadomo, wszyscy mają nadzieję, że będzie to tablet internetowy. Często pojawiają się także spekulacje, że może to być sprzęt działający pod kontrolą WebOS, co jest całkiem prawdopodobne. Może się także okazać, że jest to PalmPad, tyle że o innej nazwie kodowej.

Serwis Engadget dotarł do jeszcze jednej, bardzo ciekawej informacji. Na początku posta wspominałam, że HP nie ma zamiaru wyprodukował w tym roku tabletu z Androidem. Jednak wszystko wskazuje na to, że urządzenie, o którym mowa, może się okazać tabletem kontrolowanym przez Androida z funkcjonalnością czytnika książk elektronicznych.

Jednak na chwilę obecną, oprócz nazwy urządzenia, nie wiemy o nim nic. Nie możemy się nawet domyślać jakiego rozmiaru będzie dotykowy ekran czy jaki procesor w nim znajdziemy.

Źródło