PalmPad – pierwszy tablet HP z WebOS?

PalmPad

Kilka dni temu informowałam Was o tym, że Hawlett Packard (firma, która przejęła Palm) nie zamierza w tym roku wyprodukować tabletu kontrolowanego przez Androida. Nie przeszkadza to jednak w stworzeniu urządzenia opartego na systemie WebOS, znanym ze smartfonów Palma.

HP złożyło wniosek do Amerykańskiego Urzędu Patentowego o przyznanie wyłączności na nazwę PalmPad. Wszystko więc wskazuje na to, że już wkrótce zostanie zaprezentowany tablet internetowy działający pod kontrolą systemu WebOS.

Istnieje prawdopodobieństwo, że tablet PalmPad pojawi się na rynku jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jednak bardziej realistycznie patrząc na tą sprawę można dojść do wniosku, że bardziej realnym jest wejście urządzenia do sprzedaży na początku 2011 roku.

Jeszcze jakiś czas temu firma HP wychodziła z założenia, że trzeba tworzyć tablety z wieloma różnymi platformami mobilnymi. Miała plany wprowadzenia na rynek sprzętu zarówno z Androidem, Windowsem, jak i WebOS. Z każdym dniem okazuje się jednak, że producent skupi się raczej jedynie na ostatnim systemie.

Źródło