HP 7 Plus – czyli najniższa cena w nienajgorszym wydaniu

hp-7-plus

Firma Hewlett Packard była do tej pory znana głównie z produkcji urządzeń komputerowych, usług oraz sprzętu poligraficznego. Duży w tym udział ma sprzedaż segmentu biznesowego, jednak przeciętny użytkownik kojarzy ją z drukarkami z logiem HP na obudowie. Do niedawna koncern zaczął interesować się segmentem sprzętu mobilnego, w tym także tabletów. Niestety główne zapędy firmy oscylowały wokół górnej półki cenowej albo były totalnym niewypałem. Tymczasem koncern postanowił stworzyć coś dla mas.

Mimo że w Europie pojawiło się kilka tabletów niskobudżetowych, to takowy sprzęt nie zadebiutował jeszcze na rodzimym rynku. Mieszkańcy USA mogą czuć lekkie rozczarowanie z zaistniałej sytuacji. Na szczęście HP poszło po rozum do głowy i zmienia ten stan rzeczy wprowadzając HP 7 Plus do oferty w swoim kraju. Najbardziej obiecującym elementem układanki jest jego cena, która wynosi niecałe 100 $. Zobaczmy zatem, co oferuje nam ten model.

Specyfikacja techniczna przedstawia się następująco:

  • 7 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli,
  • czterordzeniowy procesor Allwiner A31 CortexA7,
  • 1 GB pamięci RAM,
  • 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy kart microSD,
  • 2 mpx aparat główny i 0,3 mpx kamera do wideorozmów,
  • moduł Wifi 802.11 b/g/n z funkcją Miracast,
  • ogniwo o pojemności 2800 mAh,
  • wymiary 193 x 122 x 8,1 mm,
  • niecałe 295 gram.

Jeśli pokusić się o analizę to sprzęt może nie jest tak wydajny, jak Samsung Galaxy Note Pro 12.2 i tak stylowy, jak propozycje Sony (Z i Z2 tablet). Nawet wśród mobilnych 7-calowych tabletów nie może rywalizować z tak ciekawymi propozycjami, jak Nexus 7II. Warto jednak zauważyć, że nie każdy potrzebuje nieziemsko wydajnych propozycji. Przeciętny użytkownik jest w stanie zadowolić się dobrym dwurdzeniowym procesorem, solidną baterią i 1 GB RAM, pod warunkiem, że sprzęt nie razi „pikselozą”. A to, co oferuje Hewlett Packard ma jeszcze jeden poważny argument – cenę. Nie ukrywajmy, przy stawce 100 $ staje się poważną propozycją do zdobycia sporej popularności. Szkoda tylko, że producent dając tak wielkie ramki i powiększając gabaryty urządzenia nie pokusił się o mocniejsze ogniwo. 7 calowe tablety z zamysłu są ultramobilne. HP 7 Plus posiadając baterię, która jest gorsza od większości flagowych phabletów, oferowanych przez największe koncerny, jest po prostu stracony. To ogromny minus, bo byłaby to jedna z lepszych, jak nienajlepsza propozycja w tym przedziale cenowym.

W podobnej cenie u nas sprzedawane są propozycje polskich „producentów”. Czy gdyby HP wprowadził sprzęt podobnej klasy do Polski, zdecydowalibyście się na niego prędzej niż na chińczyka sprzedawanego pod polską flagą? Dajcie znać w komentarzach.