Honor Watch GS Pro Honor Watch ES smartwatch
Honor Watch GS Pro i Honor Watch ES (źródło: Honor)

Honor prezentuje dwa nowe smartwatche: Watch GS Pro i Watch ES. Dla każdego coś miłego

Smartwatche są coraz popularniejsze wśród konsumentów, jednak nie ma na rynku takiego, który spełniłby oczekiwania każdej osoby. Honor doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zaprezentował modele Honor Watch GS Pro i Watch ES, które są skierowane do zupełnie różnych grup użytkowników.

Specyfikacja Honor Watch GS Pro

Model ten skierowany jest do osób bardzo aktywnych, które lubią wędrować różnymi ścieżkami. Smartwatch przede wszystkim zapakowano w odporną obudowę z certyfikatem MIL-STD-810G – z powodzeniem przetrwała aż 14 różnych testów wytrzymałościowych, więc niestraszne jej wojaże również w bardzo trudnych warunkach.

Posiadaczom tego smart-zegarka z pewnością przydadzą się także wbudowany GPS oraz alerty o zboczeniu z trasy i ostrzeżenia niesprzyjającej pogodzie. Dodatkowo oferuje on też funkcję poprowadzenia użytkownika z powrotem do miejsca, z którego wyruszył. Ekran AMOLED ma średnicę 1,39 cala.

Honor Watch GS Pro smartwatch
Honor Watch GS Pro (źródło: Honor)

Według deklaracji producenta, Honor Watch GS Pro ma działać na jednym ładowaniu nawet do 25 dni, natomiast z włączonym modułem GPS do 100 godzin. Ponadto smartwatch oferuje ponad 100 różnych trybów treningowych (w tym ponad 15 profesjonalnych). Oczywiście nie zabrakło też funkcji ciągłego pomiaru tętna, możliwości sprawdzenia poziomu SpO2 i monitorowania snu.

Dodatkowymi udogodnieniami są miejsce na nawet 500 utworów w pamięci wbudowanej (2 GB) i możliwość przeprowadzania rozmów głosowych z poziomu smartwatcha (po uprzednim sparowaniu go ze smartfonem).

Cena Honor Watch GS Pro została ustalona w Europie na 249,90 euro/249,99 funtów (równowartość – odpowiednio – około 1120 zł i 1250 zł).

Specyfikacja Honor Watch ES

Model ten ma przede wszystkim ładnie wyglądać i ukierunkowany jest bardziej na funkcje zdrowotne. Smartwatch oferuje 12 animowanych kursów treningowych, pozwalających m.in. spalić tkankę tłuszczową lub wyrobić mięśnie brzucha. Wszystkie wskazówki (łącznie przygotowano 44 różnych animacji ćwiczeń) wyświetlane są na ekranie AMOLED o przekątnej 1,64 cala (326 ppi). Wyświetlacz oczywiście jest dotykowy.

Właściciele tego smartwatcha będą mogli ustawić na ekranie jedną z wielu dostępnych tarcz, a także swoje ulubione zdjęcie. Ponadto są opcje wybrania informacji, które mają być wyświetlane oraz always-on display (czyli stale włączony wyświetlacz).

Honor Watch ES smartwatch
Honor Watch ES (źródło: Honor)

Jak informuje Honor, smartwatch oferuje aż 95 trybów treningowych (w tym 10 profesjonalnych) i jest w stanie automatycznie rozpoznać sześć rodzajów treningu. Po skończonym wysiłku, na podstawie zebranych danych, użytkownik otrzyma informację zwrotną, co na przykład może poprawić, aby jego aktywność była jeszcze bardziej efektywna i zdrowa.

Honor Watch ES, podobnie jak Watch GS Pro, może stale mierzyć puls, monitorować sen oraz sprawdzić poziom SpO2, a do tego też stresu (w przypadku podwyższonego poziomu, pomoże przeprowadzić relaksujące ćwiczenia oddechowe). Z kolei specjalnie dla kobiet przygotowano funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Według deklaracji producenta, Honor Watch ES ma pracować na jednym ładowaniu do 10 dni, a kiedy bateria się wyczerpie, to 30 minut (szybkiego) ładowania zapewni zapas energii na tydzień „typowego użytkowania”.

Cena Honor Watch ES została ustalona na 99,90 euro/99,99 funtów (równowartość – odpowiednio – około 450 zł i 500 zł).