Honor jest jedną z pięciu marek, której flagowce klienci w Polsce wybierają najchętniej | Tabletowo.pl

Honor jest jedną z pięciu marek, której flagowce klienci w Polsce wybierają najchętniej

Dołącz do dyskusji 0

Honor radzi sobie w Europie coraz lepiej – w Finlandii jest już nawet Numerem Jeden na tamtejszym rynku smartfonów. Teraz producent pochwalił się, że jest też jedną z pięciu marek, której flagowce klienci w Polsce wybierają najchętniej.

Jeszcze do niedawna Honor uznawany był za egzotyczną markę, a przez to niegodną zaufania. Przełom przyszedł jednak wraz z modelem Honor 7 – swego czasu mnóstwo osób nas o niego pytało i potem dawało znać, że go kupiło. Następca, Honor 8, cieszył się jeszcze większą popularnością i w zasadzie teraz, już po premierze Honora 9, zainteresowanie nim jest niewiele mniejsze.

Osobiście odnoszę wrażenie, że wspomniany przed chwilą Honor 9 nie ma takiego „wzięcia” jak Honor 8, jednak faktem jest, że – podobnie jak poprzednicy – także oferuje atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości. W dodatku w ostatnim czasie wyraźnie staniał i aktualnie można go kupić już za 1850 złotych, co jest naprawdę świetną ceną za taki sprzęt.

I to właśnie ten atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości okazał się dla Honora receptą na sukces na polskim rynku – każdego roku flagowce tej marki były bowiem wyraźnie tańsze od bezpośredniej konkurencji. OK, w niektórych aspektach nie dorównywały im, ale nie można powiedzieć, że były „gorsze” – za kilkaset złotych mniej użytkownik i tak otrzymywał świetnie wyposażony sprzęt klasy premium. Ci, co chcieli mieć najlepszy z najlepszych, musieli wyciągnąć z portfela znacznie więcej gotówki.

Producent pochwalił się właśnie, że Honor jest jedną z pięciu marek, której flagowce klienci w Polsce wybierają najchętniej. Nie wiadomo jednak, na którym miejscu dokładnie się znajduje, ani kto zajmuje pozostałe cztery miejsca. Mimo to nie zdziwiłbym się, gdyby w tym gronie znaleźli się Samsung, Apple i Huawei. Na ostatniego kandydata nie mam pomysłu, ale nie sądzę, żeby to było Xiaomi ;) Raczej LG lub Sony.

Przy okazji warto przypomnieć, że Honor nie pokazał jeszcze wszystkiego, co przygotował na ten rok, jeśli chodzi o flagową półkę. Na piątego grudnia zaplanowano bowiem konferencję w Londynie, na której zostanie zaprezentowany nowy, „bezramkowy” high-end. Niektórzy są zdania, że chodzi tu o Honora V10, czyli następcę Honora V9, w Polsce sprzedawanego jako Honor 8 Pro.

Polecamy również:

Honor radzi sobie w Europie coraz lepiej. W Finlandii już jest Numerem Jeden

*Na zdjęciu tytułowym Honor 9 i Honor 8 (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: @HonorPolska

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona