Honor nie mówi „nie” składanym smartfonom. Ale „tak” na razie też nie

Na przestrzeni kilku najbliższych tygodni spodziewamy się premiery co najmniej trzech składanych smartfonów. Bezpośrednio przed targami MWC 2019 w Barcelonie swoją propozycję zaprezentuje Huawei. Jego marka-córka, Honor, ma jednak na temat tego typu urządzeń zupełnie inne zdanie.

Chociaż Huawei i Honor mają te same korzenie, to w swojej działalności kierują się nieco innymi wytycznymi. Ten pierwszy kładzie duży nacisk na smartfony klasy premium i obecnie jego high-endowe urządzenia nierzadko pokonują w bezpośredniej walce produkty konkurencji z tej samej półki. Marka-córka tworzy z kolei urządzenia przede wszystkim dla młodych użytkowników, starając się za każdym razem zaoferować jak najatrakcyjniejszy stosunek ceny do możliwości danego sprzętu.

Zapłacilibyście 2899 złotych za Honora? Właśnie tyle będzie kosztował View 20

Rozpoczęty niedawno 2019 rok niewątpliwie będzie należał do składanych smartfonów. Huawei w zeszłym tygodniu oficjalnie zapowiedział, że bezpośrednio przed targami MWC 2019 w Barcelonie zaprezentuje swoją propozycję, która dodatkowo zostanie wyposażona również w modem 5G. Wydawałoby się więc, że wkrótce na analogiczny krok zdecyduje się też Honor, jednak marka-córka ma temat tego typu urządzeń nieco inne zdanie.

Honor nie mówi „nie” składanym smartfonom. Ale „tak” na razie też nie

Nie można powiedzieć, że Honor nie jest innowacyjną marką. Jak najbardziej jest, o czym świadczy niedawna premiera Honora View 20, który trafi również do Polski (w przeciwieństwie do bezpośredniego poprzednika, Honora View 10). Jest to jeden z pierwszych smartfonów z otworem w ekranie, a przy okazji też jedyny z tak małą dziurką w panelu (jej średnica to zaledwie 4,5 mm).

Prezydent Honora w rozmowie z serwisem TechRadar przyznał, że firma bardzo wnikliwie przygląda się składanym smartfonom, lecz dla marki najważniejsze jest doświadczenie. Bo chociaż z technologicznego punktu widzenia ten kierunek jest dobry, to George Zhao jednocześnie zastanawia się, dlaczego użytkownicy potrzebują takiego sprzętu i jakie doświadczenie może im on zaoferować.

Zdaniem prezydenta Honora technologia musi dojrzeć, ponieważ na razie jest ograniczona i nie zapewni użytkownikom takiego samego doświadczenia, jak klasyczne smartfony. Marka-córka Huawei nie mówi więc kategorycznie „nie” składanym smartfonom, ale „tak” na razie też nie.

*na zdjęciu tytułowym Honor 8X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: TechRadar