Honor Play 4 może i nie będzie miał usług Google, ale sprawdzi, jaką masz temperaturę

Badanie temperatury ciała okazało się ostatnio dość pomocne podczas epidemii COVID-19. Gorączkę uważano za jeden z ważniejszych symptomów choroby, więc termometry różnej maści były szeroko wykorzystywane do określenia potencjalnej infekcji u danej osoby. Taki czujnik trafi także do jednego ze smartfonów Honora.

Reklama

Miernik ciśnienia powietrza, wysokościomierz, czujnik podczerwieni, kamera termowizyjna – były czasy, kiedy producenci telefonów wręcz prześcigali się w montowaniu różnego typu mniej lub bardziej przydatnych sensorów w swoich urządzeniach. Nie można powiedzieć, że były one niezbędne ich użytkownikom, a wręcz przeciwnie – nie zdziwiłbym się, gdyby część z nich nie była nawet świadoma, jakie funkcje kryje ich telefon.

Obecnie producenci smartfonów starają się poprzestawać na tym, co konieczne i nie czynią ze swoich sprzętów odpowiedników wielofunkcyjnych scyzoryków. To znaczy – zwykle.

Reklama

Honor Play 4 będzie miał termometr

Nie chodzi o żadną przełomową technologię. Honor Play 4 będzie korzystał ze starego, dobrego portu podczerwieni, czyli czegoś, co było montowane w smartfonach od bardzo dawna (choć ostatnio jakby rzadziej). Odczytywanie temperatury ciała będzie odbywać się bezdotykowo, co w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, brzmi „higienicznie”. Pomiar wygląda tak, że smartfon jest zbliżany do czoła pacjenta, i już po chwili wynik jest wyświetlany na ekranie urządzenia.

Termografia podczerwieni jest co prawda nieco mniej dokładna niż inne metody pomiaru temperatury, ale pozwala z całą pewnością orzec, czy ktoś ma gorączkę, czy też nie.

O ile może to być całkiem praktyczna funkcja, jej popularność może nie wyjść poza Chiny. Honor Play 4 nie będzie mógł korzystać z usług i aplikacji Google, więc jego dystrybucja w krajach europejskich będzie w najlepszym wypadku symboliczna. Ostatnie premiery smartfonów Huawei pokazują, że choćby urządzenia były ósmym cudem świata, robiły kawę i obierały ziemniaki, to nie znajdą zbyt wielu nabywców – właśnie ze względu na „gryzienie się” z wieloma aplikacjami opierającymi swe działanie na GMS.

Honor Play 4 ma zadebiutować w trzech wersjach. Każda ma być wyposażona w procesor Kirin 990 oraz mieć poczwórny moduł aparatu głównego. Nie wiadomo, czy we wszystkich znajdzie się czujnik podczerwieni umożliwiający pomiar temperatury.

Wszystko, co musicie wiedzieć o Huawei P40 Pro, w jednym miejscu. Recenzja po miesiącu

źródło: Android Authority

    1. Najdokładniejszy pomiar będzie przy wsadzeniu tego Honora w odbyt :) Jednakże nie będzie to przyjemny pomiar …

  1. No właśnie. Chwalenie się i zajmowanie absurdami, a na dzisiaj Huaweie mające tylko AppGalery są niezbyt przyjemne w korzystaniu… Byłem przekonany, że to na siłę wyolbrzymianie problemu, ale niestety się rozczarowałem. Telefon kupiłem gdy łatwe i szybkie sposoby wgrania usług zostały zablokowane. Wszechobecna reklama i promowanie wbiły mi do głowy, że to nie problem, że jest APKPure, że jest More Apps.A fakty są takie, że bez problemu można zainstalować tylko media społecznościowe i aplikacje streamungowe do muzyki. Reszta jest bezużyteczna, albo jest wykastrowana. Ważny był dla mnie Teams, musiałem spontanicznie skorzystać z niego poza domem. Pobrałem i otrzymałem powiadomienie, że aplikacja nie będzie działać poprawnie w telefonie bez usług Google. Jeśli chodzi o YouTube to da się włączyć, ale bez możliwości zakładki subskrypcje i zalogowania na swoje konto. Poza Allegro i OLX które są promowane, inne aplikacje do zakupów leżą. Na przykład Zalando da się pobrać, ale jest komunikat o braku możliwości użytku. Tłumacz Google z możliwością tłumaczenia ze zdjęcia również był mi bardzo potrzebny. Oczywiście z More Apps został pobrany bez problemu, ale co się okazało po instalacji? Funkcja tłumaczenia tekstu że zdjęć praktycznie nie działa. Tak ze wszystkim i wymieniać można dalej.
    Sam w sobie sprzęt dobry, ale potencjał nie do wykorzystania. Wierzę i kibicuję, że zbudują bazę aplikacji z prawdziwego zdarzenia. Na dzisiaj telefon dla najbardziej podstawowych użytkowników, albo konkretnych entuzjastów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama