Chowajcie swoje pieniądze do portfela - Honor 9 będzie jednak sporo tańszy w Europie!
Honor 9 (fot. Honor)

Chowajcie swoje pieniądze do portfela – Honor 9 będzie jednak sporo tańszy w Europie!

Niezbyt optymistycznie nastroiły nas niedawne doniesienia o cenie Honora 9 w Europie. Według nich, smartfon miał być bowiem wręcz absurdalnie (patrząc z perspektywy) drogi. Jednak Dobra Wróżka skorygowała właśnie te informacje – nie trzeba będzie wyciągać z portfela aż tak grubego pliku banknotów!

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna myśleliśmy, iż Honor 9 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować w Europie 499 euro. To bardzo dużo, ponieważ Honora 8 w dokładnie takiej samej konfiguracji wyceniono rok temu na 399 euro. A nikt nie przyzna, że różnice na korzyść nowszego modelu są warte te 100 euro.

I choć wówczas wydawało się, że jest to sprawdzona i potwierdzona informacja, to właśnie okazuje się, że nie. Ale na szczęście! Roland Quandt doniósł nam bowiem, że sugerowana cena Honora 9 ma wynosić 429 euro. Co ciekawe, w krajach, w których funkcjonuje vMall (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Belgia, Portugalia, Szwajcaria, Wielka Brytania; w Polsce nie), czyli autoryzowany sklep Honora, klienci dostaną dodatkowy cashback w wysokości 30 euro, jeżeli kupią w tym sklepie ten model.

W tym miejscu trzeba jednak spróbować ustalić, ile Honor 9 może kosztować w Polsce. Sugerowana cena Honora 8 w Europie wynosiła 399 euro, czyli równowartość ~1700 złotych (przy ówczesnym kursie, choć teraz wychodzi podobnie). W naszym kraju trzeba było za ten smartfon natomiast zapłacić 1999 złotych, czyli ~300 złotych więcej.

429 euro to przy aktualnym kursie równowartość ~1800 złotych. Honor 9 powinien w Polsce kosztować więc 2099 złotych, ewentualnie (maksymalnie) 2199 złotych. Myślę, że cena nie powinna być wyższa.

Przypomnę, że jutro oficjalna premiera Honora 9 w Europie. Kasia będzie w Berlinie, więc spodziewajcie się pierwszych wrażeń!

Źródło: @rquandt, vMall.eu