Honor 9 dostaje EMUI 9.1

Zawsze z dużą frajdą piszę Wam o dość wiekowych – patrząc z perspektywy rynku – smartfonach, które są aktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania. Bohaterem niniejszego wpisu jest Honor 9, który właśnie doczekał się uaktualnienia do najnowszej wersji EMUI.

Mówiąc o Honorze 9 nie mówimy o telefonie z małym stażem na rynku. Urządzenie debiutowało w 2017 roku. Telefon oferuje 5,15-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a napędza go Kirin 960, któremu towarzyszy układ graficzny Mali G71 MP8. Mamy też 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane użytkownika. Aparat główny to duet 12 Mpix + 20 Mpix obiektyw monochromatyczny. Zestaw wciąż radzi sobie całkiem nieźle, kusząc niezłą jakością fotek.

Reklama

Sprawdź, kiedy Twój Huawei dostanie aktualizację do EMUI 9.1

Warto zwrócić uwagę na to, że smartfon debiutował z Androidem 7 i EMUI 5.1. Po jakimś czasie pojawił się Android Oreo i EMUI 9, aż wreszcie teraz, po dwóch latach rynkowej przygody, otrzymuje on najnowszą wersję EMUI 9.1 (9.1.0.210) oraz świeżutkie zabezpieczenia z lipca tego roku. To pokazuje, że producent nie zapomina nawet o dwuletnim ex-flagowcu, za co należą mu się spore brawa. Paczka instalacyjna jest dość duża, bo waży ona aż 3,41 GB. Warto to wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem pobierania aktualizacji.

O wszystkich nowościach, jakie przynosi EMUI 9.1, możecie przeczytać szerzej w tym wpisie. Ja pozwolę sobie wskazać tylko te najważniejsze zmiany, które mogą zainteresować sobą wielu z Was. Na pierwszy plan wysuwa się funkcja ERFOS, która poprawia szybkość działania aplikacji. Mamy też GPU Turbo 3.0, które szczególnie powinno przypaść do gustu graczom. Pomniejszych zmian i innowacji, które odnajdziecie pod maską jest zresztą o wiele więcej.

Na końcu zostawiam Wam tę najważniejszą informację. Nasz czytelnik kupił urządzenie spoza polskiej dystrybucji. Oznacza to, że jeśli Wasze smartfony Honor 9 nabyliście w Polsce, to może być tak, że aktualizacja jeszcze nie będzie dla Was osiągalna. Skoro jednak oprogramowanie w wersji 9.1.0.210 pojawia się już na wybranych rynkach (tu mowa o niemieckim), to jest tylko kwestią czasu, aż oficjalnie dotrze ono do Polski. Pozwala to domniemywać, że na najnowszą wersję EMUI nie powinniście czekać zbyt długo.

Za nadesłanie informacji dziękujemy naszemu czytelnikowi :)