Honor 9 dostaje EMUI 9.1

Zawsze z dużą frajdą piszę Wam o dość wiekowych – patrząc z perspektywy rynku – smartfonach, które są aktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania. Bohaterem niniejszego wpisu jest Honor 9, który właśnie doczekał się uaktualnienia do najnowszej wersji EMUI.

Mówiąc o Honorze 9 nie mówimy o telefonie z małym stażem na rynku. Urządzenie debiutowało w 2017 roku. Telefon oferuje 5,15-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a napędza go Kirin 960, któremu towarzyszy układ graficzny Mali G71 MP8. Mamy też 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane użytkownika. Aparat główny to duet 12 Mpix + 20 Mpix obiektyw monochromatyczny. Zestaw wciąż radzi sobie całkiem nieźle, kusząc niezłą jakością fotek.

Sprawdź, kiedy Twój Huawei dostanie aktualizację do EMUI 9.1

Warto zwrócić uwagę na to, że smartfon debiutował z Androidem 7 i EMUI 5.1. Po jakimś czasie pojawił się Android Oreo i EMUI 9, aż wreszcie teraz, po dwóch latach rynkowej przygody, otrzymuje on najnowszą wersję EMUI 9.1 (9.1.0.210) oraz świeżutkie zabezpieczenia z lipca tego roku. To pokazuje, że producent nie zapomina nawet o dwuletnim ex-flagowcu, za co należą mu się spore brawa. Paczka instalacyjna jest dość duża, bo waży ona aż 3,41 GB. Warto to wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem pobierania aktualizacji.

O wszystkich nowościach, jakie przynosi EMUI 9.1, możecie przeczytać szerzej w tym wpisie. Ja pozwolę sobie wskazać tylko te najważniejsze zmiany, które mogą zainteresować sobą wielu z Was. Na pierwszy plan wysuwa się funkcja ERFOS, która poprawia szybkość działania aplikacji. Mamy też GPU Turbo 3.0, które szczególnie powinno przypaść do gustu graczom. Pomniejszych zmian i innowacji, które odnajdziecie pod maską jest zresztą o wiele więcej.

Na końcu zostawiam Wam tę najważniejszą informację. Nasz czytelnik kupił urządzenie spoza polskiej dystrybucji. Oznacza to, że jeśli Wasze smartfony Honor 9 nabyliście w Polsce, to może być tak, że aktualizacja jeszcze nie będzie dla Was osiągalna. Skoro jednak oprogramowanie w wersji 9.1.0.210 pojawia się już na wybranych rynkach (tu mowa o niemieckim), to jest tylko kwestią czasu, aż oficjalnie dotrze ono do Polski. Pozwala to domniemywać, że na najnowszą wersję EMUI nie powinniście czekać zbyt długo.

Za nadesłanie informacji dziękujemy naszemu czytelnikowi :)