Honor 8 w końcu doczekał się aktualizacji zabezpieczeń Androida. Jest też miły dodatek od producenta | Tabletowo.pl

Honor 8 w końcu doczekał się aktualizacji zabezpieczeń Androida. Jest też miły dodatek od producenta

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele Honor 8 ostatnio coraz głośniej psioczyli na producenta, że o nich zapomniał, ponieważ już od dłuższego czasu nie dostają żadnych aktualizacji. Honor jednak cały czas pamięta o tym modelu i właśnie rozesłał mu nowy update.

Już na wstępie zaznaczę, że mowa tu o egzemplarzach niebrandowanych, czyli z tzw. wolnej sprzedaży. Smartfony, kupione wraz z umową u operatora mogą przywoływaną aktualizację otrzymać później, ponieważ musi ją puścić telekom. Z tego powodu ewentualne pytania o ten update kierujcie do swojego usługodawcy lub też po prostu cierpliwie czekajcie na swoją kolej.

Aktualizacja w przypadku niebrandowanych egzemplarzy waży 401 MB, a więc całkiem sporo. Wynika to jednak z faktu, że – jak napisano w Rejestrze zmian – nie tylko udostępniono nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, ale również zoptymalizowano zużycie energii w celu wydłużenia czasu pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu. Nie wiem, jak Wy, ale ja uważam, że to miło ze strony producenta, że pochylił się też nad tą kwestią.

Jeżeli zaś chodzi o poprawki zabezpieczeń Androida, to aktualnie datowane są one na 6 listopada 2017 roku. Dla porównania, do tej pory Honor 8  miał jedynie sierpniowe, które udostępniono we wrześniu. Przy okazji warto również dodać, że na razie jeszcze żaden sprzęt Huawei nie ma grudniowych łatek – nawet Mate 10 Pro ostatnio dostał te same, listopadowe.

Najnowsza kompilacja oprogramowania nosi oznaczenie FRD-L09C432B398. Nie ukrywam, że jestem ogromnie ciekaw, jak rzeczywiście przywoływana tutaj aktualizacja wpłynie na czas pracy Honor 8 na pojedynczym ładowaniu. Czy faktycznie wyraźnie go wydłuży, czy tylko trochę. Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Dzięki @kordaal za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona