Kiedy w końcu Honor 8 dostanie aktualizację do EMUI 8? „Była planowana, natomiast została odwołana” | Tabletowo.pl

Kiedy w końcu Honor 8 dostanie aktualizację do EMUI 8? „Była planowana, natomiast została odwołana”

Dołącz do dyskusji 0

Honor 8 w pewnym momencie był niemal bezkonkurencyjny, ponieważ dzięki często pojawiającym się na niego promocjom (m.in. w niemieckim Amazonie) oferował wręcz bajecznie korzystny stosunek ceny do możliwości (sam byłem o krok od kupienia go). Czas jednak nie działa na korzyść tego modelu – właśnie okazuje się, że ostatecznie nie dostanie on aktualizacji do EMUI 8.

Temat ten to istny rollercoaster. W lutym polski oddział producenta potwierdził oficjalnie, że Honor 8 otrzyma aktualizację do EMUI 8 w drugim kwartale 2018 roku. Ten się jednak już skończył, a aktualizacji jak nie było, tak nie ma. I właśnie okazuje się, że niestety już nie będzie…

Jakub Kordasiński skontaktował się działem wsparcia Huawei, aby uzyskać potwierdzenie, że trwają prace nad Androidem Oreo dla Honora 8. Od konsultanta uzyskał jednak informację, że „Na ten moment ten telefon nie jest planowany do tego, aby otrzymać Androida Oreo”. A kiedy zapytał, czy będzie aktualizacja do EMUI 8.0/8.1, w odpowiedzi przeczytał, że „Była planowana, natomiast została odwołana”.

Niewykluczone, że Honor miał z aktualizacją do Androida Oreo i EMUI 8 dla Honora 8 takie same problemy, jak Huawei w przypadku Huawei P9 i dlatego ostatecznie zdecydował się ją anulować. Z drugiej strony nadal mimo wszystko nie można mieć 100% pewności, co do tego, bowiem zdarzało się, że dział wsparcia się mylił i przekazywał nieprawdziwe informacje.

Czy tak też jest w tym przypadku? Chciałbym, żeby było, gdyż brak aktualizacji (chociażby) do EMUI 8 z pewnością zniechęci wiele osób do tej marki.

Źródło: @kordaal

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona