Huawei sypnął aktualizacjami. Brandowany Honor 7X z Plusa dostaje Oreo, a P10 funkcję Face Unlock | Tabletowo.pl

Huawei sypnął aktualizacjami. Brandowany Honor 7X z Plusa dostaje Oreo, a P10 funkcję Face Unlock

Dołącz do dyskusji 0

Nie ma to jak zapach aktualizacji nadchodzącej o poranku. Takim dobrem mogą cieszyć się właściciele Honorów 7X, bo dostają właśnie możliwość pobrania Androida Oreo. Posiadacze Huawei P10 też nie mogą narzekać: producent udostępnił im możliwość odblokowywania smartfona twarzą.

Nasi Czytelnicy są niezawodni. Raz po raz informują nas – a więc i Was – o dostępności kolejnych znaczących aktualizacji. Dziś dostaliśmy informację o kolejnych dwóch, tym razem ze stajni Huawei.

Honor 7X

Pierwsza dobra wieść dotyczy Honora 7X. Smartfony z brandem operatora dostają aktualizację do Androida Oreo. To o tyle istotne, że nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia od producenta, że Honor dostanie nową wersję systemu. Owszem, mówiono o nakładce EMUI 8.0, ale nie było mowy o wyższej edycji oprogramowania Google. Najwyraźniej te rzeczy były w tym przypadku mocno powiązane, gdyż Honor 7X dostał zarówno Oreo, jak i EMUI 8.0.

Właściciel smartfona zakupił go w salonie Plusa, z zainstalowanym brandem operatorskim. Wraz z aktualizacją, instalują się poprawki zabezpieczeń datowane na 1 kwietnia 2018 roku.

Huawei P10

Zeszłoroczny flagowy smartfon Huawei także dostał aktualizację. Nie chodzi o Androida Oreo, bo ten króluje już na P-dziesiątkach od jakichś dwóch miesięcy, a o poprawki zabezpieczeń i nowe funkcje, z których najważniejszą jest możliwość odblokowywania telefonu twarzą. Huawei nazywa to rozwiązanie Face Unlock.

Zgodnie z opisem naszego Czytelnika, aktualizacja ważyła jakieś 0,5 GB, zaś poprawki zabezpieczeń są świeżutkie – datowane na 5 maja 2018 roku. Z tego, co nam napisał, Face Unlock sprawuje się wyśmienicie, i jest to funkcja, której zamierza używać.

Recenzja Huawei P10 – “P9 w wersji 2.0”

Są jeszcze inne smartfony Huawei, które wciąż czekają na aktualizację do Androida Oreo. Wśród nich jest model Mate 10 Lite. Testy nowej wersji systemu rozpoczęły się dwa tygodnie temu, więc można mieć nadzieję, że w czerwcu również właściciele nowych Lite’ów zostaną poczęstowani oficjalnym updatem do wyższej edycji Androida.

dziękujemy Łukaszowi i Kamilowi za info!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona