Honor 7 Lite trafił na półki polskich sklepów z elektroniką

Honor 7 Lite, czyli tańszy odpowiednik Huawei P9 Lite, pojawił się właśnie na półkach dwóch sklepów z elektroniką w naszym kraju. Co ciekawe, ceny są różne i tylko od Was zależy, którą z ofert wybierzecie.

Honor 7 Lite w szarej wersji kolorystycznej dostępny jest już w Media Markt i Saturnie. W tym pierwszym trzeba za niego zapłacić 1099 złotych (czyli tyle, ile sugeruje producent), natomiast w drugim już 1199 złotychGratis dostaniecie jednak powerbank Huawei 5000 mAh o wartości 119 złotych, więc de facto w Waszej kieszeni zostanie tylko 19 złotych.

W Polsce dostępna jest wyłącznie wersja z czytnikiem linii papilarnych. Dla porównania, w Europie zachodniej Honor 5C (pierwowzór Honora 7 Lite) nie posiada tego elementu, ale jest też jednocześnie o około 250 złotych tańszy – w zależności od kraju kosztuje 199 euro lub 149 funtów, czyli około 850 złotych.

Bezpośrednim rywalem Honora 7 Lite jest Huawei P9 Lite. Oprócz ceny (ten ostatni jest 200 złotych droższy), różnią się one głównie designem oraz materiałami, z których wykonane zostały ich obudowy. Pod względem specyfikacji technicznej oba modele są identyczne.

Przypomnę, że Kasia już testuje Honora 7 Lite, więc jeśli macie jakieś pytania, przeskoczcie do tamtego artykułu i zadawajcie je w komentarzach. Tam też znajdziecie pełną listę parametrów smartfona.

Źródło: Media Markt, Saturn przez gsmManiaK