Wiko VIEW

Polacy za czytnik linii papilarnych w Honorze 7 Lite dopłacą 250 złotych!

Wczoraj Honor oficjalnie wprowadził do Europy model 5C, ale – jak się okazuje – wersja przeznaczona dla mieszkańców Starego Kontynentu została pozbawiona czytnika linii papilarnych. W Polsce jednak ma się pojawić wersja ze skanerem, lecz Polacy będą musieli za niego dopłacić… 250 złotych!

Czytnik linii papilarnych stał się już standardem i oferuje go większość smartfonów i to z różnych półek cenowych. Został w niego wyposażony również Honor 5C, który zadebiutował w Chinach pod koniec kwietnia 2016 roku. Honor sprzedaje jednak swoje urządzenia nie tylko w Państwie Środka, więc było tylko kwestią czasu, aż model ten pojawi się na innych rynkach.

Niestety, wariant, przeznaczony dla Europy, pozbawiony został czytnika linii papilarnych. Posunięcie to tłumaczone jest chęcią zachowania atrakcyjnej i konkurencyjnej ceny. W zależności od kraju, Honor 5C kosztuje 199 euro lub 149 funtów, czyli około 850 złotych.

Może wydawać się to nieco naciąganym tłumaczeniem, ale w tym momencie warto przypomnieć sobie, że model ten w Polsce pojawi się jako Honor 7 Lite. Smartfon trafić ma do nas w lipcu, a jego cena ma wynosić 1099 złotych. Oznacza to, że za sam czytnik linii papilarnych (wariant dla Polski ma go bowiem mieć – tak wynika z naszych informacji) będziemy musieli dopłacić… 250 złotych!

Źródło: GSMArena

Komentarze

 • XxX

  Skandal jednym słowem. Nie wiem co się dzieje w tej firmie, ale powoli chyba zaczyna im “woda sodowa” do głowy uderzać z tymi cenami. Nie dość, że jesteśmy jednym z biedniejszych krajów UE, to jeszcze Nas spotkał taki “prestiż” w postaci chorej ceny za ten telefon. Miałem go kupić, ale tyle kasy w życiu za niego nie dam, więc albo poczekam jak stanieje do normalnej ceny czyli ok. 899 zł, albo po prostu kupię telefon innego producenta.

  • DanSlenders

   Sama cena może i nie jest najgorsza, ale już różnica między nami a Zachodem jest nie do zaakceptowania.

 • maddog

  I po co wam skanery linii papilarnych? Owce idą na rzeź i jeszcze się cieszą, makabra.

 • aga

  Niech z cenami tak pogrywają szczególnie w państwach które napędzają im sprzedaż a zamiast gonić pierwszą ; dwójkę ; zaczną spadać w dół , czego im zaczynam życzyć mimo że posiadam P9 L…

 • edog

  Wiecie czego synonimem dla ludzi z branży w USA jest tak gloryfikowana u nas, trendy i naj, naj Huawei? Złodziejstwa i szpiegostwa przemysłowego. Poczytajcie sobie coś o ich relacjach z Cisco.

 • GieKa

  Dzisiaj w Indiach startuje sprzedaż Honora 5C z czytnikiem linii papilarnych. Cena ok. 633 zł (10 999 INR). I jest to cena minimalnie wyższa niż cena Honor 4X.
  http://www.flipkart.com/honor-5c/p/itmejwcqdvfmshef?pid=MOBEJ98ZKG8XR7AF&al=6uu8CTrt7WLCvkeG2ql2BsldugMWZuE7Qdj0IGOOVqvFNfVDzSkzkv%2BZf9L0DsjKegxR0msthX0%3D&ref=L%3A-6745938219458936728&srno=b_13

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona