smartfon Honor 20
Honor 20 (fot. Honor)

Wiemy, kiedy Honor 20 Pro trafi do sprzedaży w Polsce

Honor 20 Pro zadebiutował w najgorszym możliwym momencie – zaraz po ogłoszeniu wpisania Huawei na tzw. czarną listę przez amerykańską administrację. Na szczęście to już przeszłość i producent może bez przeszkód kontynuować swoją działalność na rynku. Wkrótce model ten zostanie wprowadzony do Polski. Marka właśnie zapowiedziała, kiedy zamierza to zrobić.

Seria Honor 20 ma w sumie trzech przedstawicieli: średniopółkowego Honora 20 Lite, flagowego Honora 20 i prawdziwie topowego Honora 20 Pro. Jako pierwszy do sprzedaży trafił pierwszy z wyżej wymienionych, a drugi dołączył do niego na przełomie czerwca i lipca 2019 roku.

Reklama

Przy okazji przypomnę, że wciąż trwa promocja, w ramach której po zakupie Honora 20 Lite i Honora 20 klienci mogą odebrać voucher na bilety lotnicze do jednego z kilkunastu europejskich miast. Do tańszego modelu dorzucane są dwa (w dwie strony dla jednej osoby), natomiast do droższego już cztery (w dwie strony dla dwóch osób).

Takiej promocji jeszcze nie było! Kup smartfon z serii Honor 20, a dostaniesz… bilety na samolot

Honor 20 Pro – kiedy premiera w Polsce?

W opublikowanej dziś informacji prasowej Honor poinformował, że pierwszym krajem poza Chinami, do którego trafi wersja z dopiskiem „Pro”, będzie Rosja – sprzedaż smartfona rozpocznie się w tym kraju 2 sierpnia 2019 roku. Cenę Honora 20 Pro na tym rynku ustalono na 34990 rubli (równowartość ~2000 złotych).

Wkrótce potem smartfon ma się pojawić także m.in. w Polsce, aczkolwiek producent nie podał już konkretnej daty. Można jednak przypuszczać, że sprzedaż Honora 20 Pro w naszym kraju również rozpocznie się jeszcze w sierpniu.

Co ciekawe, już na tydzień przed oficjalną premierą poznaliśmy sugerowaną cenę tego modelu w Polsce – konfiguracja z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej będzie kosztować w naszym kraju 2699 złotych. Wydaje się ona bardzo atrakcyjna, patrząc przez pryzmat specyfikacji Honora 20 Pro i cen flagowców konkurencji.

Spodziewamy się, że także i w przypadku tego modelu zostanie przygotowana atrakcyjna oferta przedsprzedażowa. Niewykluczone, że smartfon zostanie „podpięty” do promocji z biletami lotniczymi, gdyż obowiązuje ona aż do 31 sierpnia 2019 roku, a więc jeszcze przez ponad miesiąc. Chyba że producent przygotował coś jeszcze atrakcyjniejszego (chociaż trudno sobie to wyobrazić).

Specyfikacja Honor 20 Pro

Premiera serii Honor 20: Lite rozczarowuje, 20 jest OK, a 20 Pro będziecie chcieli kupić

Źródło: informacja prasowa Honor